Nowy numer 24/2018 Archiwum

Spocznie na Powązkach

Prof. Władysław Bartoszewski spocznie na Wojskowych Powązkach, ok. 15 m od Pomnika Smoleńskiego. Wcześniej w archikatedrze warszawskiej została odprawiona Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

Przed godz. 14 sprzed archikatedry św. Jana Chrzciciela wyruszył kondukt żałobny z trumną prof. Bartoszewskiego. Żegnały go tłumy warszawiaków.

Ok. 14.30 konwój dotarł na Powązki Wojskowe. Tam w Domu Pogrzebowym odbędzie się krótka uroczystość pożegnalna dla rodziny i najbliższych, bez udziału mediów. Następnie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach rozpocznie się zaś uroczystość pogrzebowa.

Prof. Bartoszewski zostanie pochowany w Alei Zasłużonych, 15 metrów od Pomnika Smoleńskiego, na przeciwko, gen. Stefana "Starby" Bałuka. W tej samej alei spoczywają znani sportowcy, artyści, naukowcy m.in.: Kamila Skolimowska, Kazimierz Dejna i Jacek Kaczmarski.

W południe w archikatedrze warszawskiej została odprawiona Msza św. pogrzebowa w intencji śp. profesora.

Czytaj także: Prof. Bartoszewski - człowiek dwóch dialogów >>

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma