Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Czy papież odwiedzi Warszawę?

- Zbieramy deklaracje od parafian chcących gościć młodzież, która przyjedzie na ŚDM. Są parafie, które już zapowiedziały przyjęcie ok. 200 osób. Logistycznie jesteśmy na właściwym miejscu przygotowań - ocenia przygotowania do lipcowych Dni w Diecezjach przed ŚDM metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

- Logistycznie jesteśmy na właściwym miejscu przygotowań. W pewnym sensie wyprzedzamy nawet inne diecezje. W naszej diecezji będzie w tym czasie prawdopodobnie 50 tys. młodych ludzi z zagranicy. I najważniejsze jest nie tylko przygotowanie do tego, by pokazać im żywy Kościół, ale też by właściwie przygotować nas samych i naszą młodzież na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie. Jeżeli na ŚDM w Krakowie będzie 2,5 mln ludzi, to dwie trzecie będzie z Polski. A jeżeli z Polski ma być półtora miliona, to z diecezji warszawskiej pojedzie przynajmniej 30-40 tys. młodych ludzi. I chodzi o to, by oni pojechali tam duchowo nastawieni i przygotowani - mówi kard. Kazimierz Nycz w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej.

Według metropolity warszawskiego, prawdopodobnie dwie trzecie młodzieży, która przyjedzie do archidiecezji, będzie mieszkało w Warszawie i najbliższej okolicy, a więc będą mieli blisko do centrum i okolicznych sanktuariów.

- Także ci usytuowani dalej będą przyjeżdżać do Warszawy, bo trudno sobie wyobrazić, by cztery dni siedzieli gdzieś w małej wiosce pod Warką czy pod Grójcem. Te wyjazdy będą organizowane w sposób oddolny. Natomiast dwie rzeczy robimy wspólnie: dzień otwarcia na pl. Piłsudskiego dla 60 tys. osób z koncertem pokazującym współczesną Warszawę i jej historię oraz centralną Eucharystię, która zostanie odprawiona przy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Będziemy chcieli przy tej okazji zrobić promocję Świątyni Opatrzności Bożej na cały świat. Liczymy na to, że telewizja ogólnopolska to pokaże, a także telewizje z Europy i świata. I chcemy na tydzień przed spotkaniem z papieżem w Krakowie zrobić jakby takie globalne zaproszenie - dodaje kardynał.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma