Nowy numer 33/2018 Archiwum

10 lat bez ks. Jana...

Msze św. i spotkania poetyckie w rocznicę śmierci poety.

18 stycznia przypada 10. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego, cenionego poety, kapłana, wieloletniego rektora sióstr wizytek, wychowawcy pokoleń warszawskich seminarzystów, niezwykle ciepłego człowieka, którego wiersze mówiły o sprawach najprostszych i wierze pełnej dziecięcej ufności. 

W wigilię rocznicy, 17 stycznia w kościele sióstr wizytek (Krakowskie Przedmieście 34) odprawione zostaną Msze św. w intencji śp. ks. Jana: o godz. 11 i 17. Przedpołudniową Eucharystię odprawi bp Michał Janocha.

Po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.00 w kościele wizytek rozpocznie się koncert „Zaduszki Poetyckie”. Wiersze ks. Twardowskiego będą recytować: Maria Seweryn i Piotr Zelt oraz uczniowie Liceum Filmowego przy Warszawskiej Szkole Filmowej. 

Jan Twardowski urodził się 1 czerwca 1915 r. w Warszawie. Był magistrem filologii polskiej, żołnierzem AK, walczył w Powstaniu Warszawskim. Święcenia kapłańskie przyjął w 1948 r.

Przez niemal pół wieku związany był z warszawskim kościołem sióstr wizytek, którego był wieloletnim rektorem. Otrzymał wiele nagród literackich m in. PEN-Clubu, w 1999 r. został doktorem honoris causa KUL

Zmarł w Warszawie 18 stycznia 2006 r. w wieku 90 lat. Był pierwszą osobą, która spoczęła w krypcie zasłużonych Polaków w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Czytaj również:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma