Nowy numer 24/2021 Archiwum

Kapłani zmieniają parafie

59 wikariuszy otrzymało dekrety kierujące ich do nowych parafii archidiecezji. Jak mówi kard. Kazimierz Nycz, to nie księża otrzymują nową parafię, ale parafia dostaje ich. Bo kapłan idzie służyć wiernym.

Kapłani zmieniają parafie   59 wikariuszy podejmie obowiązki w nowych parafiach z końcem wakacji Tomasz Gołąb /Foto Gość Tradycyjnie, przed wakacjami, kuria archidiecezjalna warszawska wprowadziła zmiany personalne w niektórych parafiach. Mocą dekretu kard. Kazimierza Nycza 59 kapłanów rozpocznie pracę duszpasterską w nowych wspólnotach.

W przypadku proboszczów zmiany są naturalne: jedni proboszczowie odchodzą na emeryturę, zastępują ich nowi.

Wikariusze zmieniają parafię co kilka lat, po to, by zdobyli doświadczenie w różnych środowiskach, w różnym duszpasterstwie, nie popadli w rutynę, nie wiązali się z jednym ośrodkiem duszpasterskim.

Jak mówi kard. Kazimierz Nycz, to nie księża otrzymują nową parafię, ale parafia dostaje ich. Bo kapłan idzie do parafii służyć. Dlatego nowy ksiądz jest też nowym doświadczeniem dla wspólnoty parafialnej, okazją do jej dojrzewania, odkrycia nowych charyzmatów.

Pełna lista zmian wikariuszowskich:

 • Ks. Tomasz Bieńkowski, dotychczasowy wikariusz parafii NMP Matki Kościoła w Otrębusach, w dek. brwinowskim, mianowany wikariuszem parafii bł. Edmunda Bojanowskiego w Warszawie, w dek.  ursynowskim.
 • Ks. Michał Bogdan, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Trójcy w Belsku, w dek.  grójeckim, mianowany wikariuszem parafii św. Zygmunta w Słomczynie, w dek. konstancińskim.
 • Ks. Krystian Chmielewski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany wikariuszem parafii św. Jana Pawła II w Warszawie, w dek. jelonkowskim.
 • Ks. Paweł Chyra, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku, w dek. brwinowskim, mianowany wikariuszem parafii wojskowo – cywilnej Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie, w dek. jelonkowskim.
 • Ks. Tadeusz Czocharyn, dotychczasowy rezydent w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Ursusie Gołąbkach, w dek. ursuskim, mianowany rezydentem w parafii św. Małgorzaty DM w Łomiankach, w dek. kampinoskim.
 • Ks.  Dariusz Dąbrowski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jozafata w Warszawie, w dek. żoliborskim, mianowany wikariuszem parafii św. Ignacego Loyoli w Warszawie, w dek. bielańskim.
 • Ks. Grzegorz Demczyszak, dotychczasowy wikariusz parafii św. Elżbiety w Powsinie, w dek. wilanowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie, w dek. ochockim.
 • Ks. Kazimierz Fiećko, dotychczasowy wikariusz parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dek. wilanowskim, mianowany wikariuszem parafii św. Szczepana w Raszynie, w dek. raszyńskim.
 • Ks. Piotr Ganc, dotychczasowy wikariusz parafii św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej, w dek. brwinowskim, mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie, w dek. piaseczyńskim.
 • Ks. Krzysztof Gołębiewski, dotychczasowy wikariusz parafii św. Rafała i Alberta w Warszawie, w dek. żoliborskim, mianowany wikariuszem parafii św. Kazimierza w Pruszkowie, w dek. pruszkowskim.
 • Ks. Andrzej Grochowski, dotychczasowy wikariusz parafii Dobrego Pasterza w Warszawie, w dek. wolskim, mianowany wikariuszem parafii Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej, w dek. piaseczyńskim.
 • Ks. Krzysztof Hałaj, dotychczasowy wikariusz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie, w dek. ursuskim, mianowany wikariuszem parafii Opatrzności Bożej w Warszawie, w dek. ochockim.
 • Ks. Krzysztof Hejna, dotychczasowy wikariusz parafii Zwiastowania Pańskiego w Ojrzanowie, w dek. tarczyńskim, mianowany wikariuszem parafii św. Wojciecha BM i św. Marcina w Lewiczynie, w dek. grójeckim.

czytaj także:

Nowi proboszczowie

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama