Nowy numer 43/2020 Archiwum

Miasto pełne ducha

Prezydent Warszawy zaprasza na stołeczne Dni w Diecezjach. "Warszawa jest pełna niezwykłego ducha jej mieszkańców, niepowtarzalnej atmosfery oraz wyjątkowej historii" - napisała.

Warszawa jest pełna niezwykłego ducha jej mieszkańców, niepowtarzalnej atmosfery oraz wyjątkowej historii. Jej różnorodność sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – napisała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz w zaproszeniu skierowanym do pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży, którzy przed wyjazdem do Krakowa od 20 do 25 lipca spędzą czas w Warszawie. Miasto we współpracy z obydwiema diecezjami przygotowały dla nich szereg atrakcji.

Dni w diecezjach - poprzedzające udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie – odbędą się od 20 do 25 lipca w całym kraju. Ich celem jest przygotowanie duchowe młodych przed głównym wydarzeniem w stolicy Małopolski, integracja z rówieśnikami z diecezji oraz poznanie historii Polski i konkretnego regionu goszczącego uczestników ŚDM.

Na spędzenie tego czasu w stolicy zaprasza prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Warszawa jest pełna niezwykłego ducha jej mieszkańców, niepowtarzalnej atmosfery oraz wyjątkowej historii. Jej różnorodność sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie" - zapewnia prezydent stolicy.

Na chwilę obecną archidiecezja warszawska ma 11 tys. zgłoszonych gości, zaś diecezja warszawsko-praska 4 tys. Będzie to młodzież m.in. z USA, Kanady, Brazylii, ale także z Izraela, Wysp Samoa czy Australii. Są kraje pozornie małe, ale deklarujące przyjazd przynajmniej 100 młodych, np. Gwatemala, z której przybędzie do stolicy ponad 500 osób.

Przywitanie grup młodzieży w parafiach całej archidiecezji warszawskiej, w formie dowolnie przyjętej przez lokalne wspólnoty, nastąpi oficjalnie wieczorem 20 lipca. Jednak wiele grup z różnych kontynentów znajdzie się w Warszawie już dzień wcześniej. Uroczystość przywitania obejmie m.in. koncerty, przedstawienia, pikniki i inne formy integracji, zakończone wspólną modlitwą. Istotnym punktem będzie też zaprezentowanie się samych grup pielgrzymkowych oraz ich opiekunów.
 

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama