Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jezus jest najlepszym lekarzem

- Dziś wielu ludzi zapomniało, jak Bóg ich kocha - mówił Carver Alan Ames, australijski charyzmatyk w sanktuarium na Mokotowie.

- Eucharystia jest największą modlitwą o uzdrowienie. Na niej najlepszy z lekarzy napełnia was swoją leczącą miłością. Uzdrowienie czasem dokonuje się, gdy przemawiam. Z łaską bożą, położę więc na was ręce i będę się z wami modlił - mówił Carver Alan Ames, charyzmatyk z Australii w sanktuarium na Mokotowie, zachęcając do skorzystania z drugiego sakramentu uzdrowienia, pokuty i pojednania.

- Jeśli kurczowo trzymacie się grzechu, również kurczowo trzymacie się bólu i cierpienia, które są jego konsekwencją. Po dobrej spowiedzi, wyznaniu wszystkiego, Duch św. przez kapłana uzdrowi waszą duszę. A kiedy wasza dusza będzie uzdrowiona, pójdzie za tym inne uzdrowienie - dodał.

Autor bestsellerowych książek "Oczami Jezusa", "Różaniec Eucharystyczny" czy "Łagodny Duch" już po raz czwarty dał w sanktuarium na Mokotowie świadectwo swojego nawrócenia.

  - Prowadziłem kiedyś bardzo złe życie. Wciąż nie jestem jeszcze dobry, ale staram się każdego dnia. Żyłem w ciemności grzechu. Myślałem tylko o sobie. Szukałem wszystkich przyjemności i podniet, które może dać mi świat. Alkohol był najmniejszym z moich uzależnień. Mimo że byłem ochrzczony, nie wierzyłem w Boga. Nie modliłem się. Popełniłem chyba wszelki możliwy grzech. Ale kiedy znajdowałem się w najczarniejszym momencie życia, nawet nie myślałem o Bogu, a On przedarł się przez moją ciemność - mówił.

- To była najwspanialsza rzecz. Gdy przedarł się do mego serca i duszy, i dotknął mnie światłem swojej miłości, doznałem radości i ekstazy, nie mogłem przestać się śmiać. Żaden narkotyk nie daje tego. Gdy Jezus podniósł moje serce do swojego i otoczył je swoją miłością, powiedział trzy wspaniałe słowa: Ja ciebie kocham. Wiedziałem że w tych słowach zawiera się odwieczna prawda. Zawsze mnie kochał i będzie mnie kochał. Oczywiście nie podobały mu się złe rzeczy, ale kochał mnie. I wiedziałem że kocha wszystkich ludzi tak samo. Kocha wszystkich bez różnicy. Jedyna różnica to ta, jak my kochamy Jego. W tamtej chwili wszystkie moje nałogi odeszły i doświadczyłem najwspanialszej rzeczy: słodkiej miłości, pokoju i radości. I tak od tych 23 lat znajduję się w tej podróży miłości - przekonywał Carver Alan Ames.

Charyzmatyk urodził się w 1953 roku w Londynie. W młodości należał do gangu motocyklowego. Po ślubie przeprowadził się z rodziną do Perth w Australii. W 1993 r. doznał wizji: ujrzał Jezusa na krzyżu oferującego mu przebaczenie. Pod wpływem tych przeżyć Alan nawrócił się, a biskup Perth wyznaczył mu duchowego opiekuna, zezwalając wkrótce, by jako świecki dawał świadectwo i dzielił się swoją historią i przesłaniem o życiu i nadziei.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma