Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zobacz także

 • TomaszL
  17.10.2017 12:48
  Dyskusja ciekawa i dyskusja jak najbardziej potrzebna. Ale ...nie ma sensu dyskutować o tym, co jest dziś. Bo to jest już starość, przeszłość. Cały problem z nowymi technologiami to zrozumienie ich dynamiki i próba podjęcia dyskusji o tym co będzie za chwilę.

  Bo wyzwania etyczne dopiero się zaczną, a oczywistym dziś już znanym problem jest etyka samochodu. Ale będzie tez potrzebna dyskusja o etyce mieszkania itd. Ba - pytanie o etykę zwykłych przedmiotów, które włączone za chwilę w sieć będą zupełnie innymi "inteligentnymi" bytami, choć nada żelazko będzie żelazkiem, a ekspres do kawy - ekspresem.
  Ale czy na pewno, skoro np. ekspres w trosce o nasze zdrowie odmówi zrobienia kawy.

  Idąc dalej - co dziś znaczy pojęcie kraju, gdy łatwość komunikacji powoduje interakcje społeczne nie uznające granic. I to nawet nie trzeba znać dobrze lokalnego języka, aby móc rozmawiać z różnymi nacjami.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL