Nowy numer 39/2020 Archiwum

Niepokalanów: powstaje Kaplica Pokoju

Gdy powstał jej projekt, zakonnicy przypomnieli sobie o dawnym liście o. Maksymiliana. Zdumieni odkryli, że był... proroczy.

„Wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle, pomiędzy rozłożonymi rękami, monstrancja w ciągłym wystawieniu Przen. Sakramentu. Bracia na zmianę adorują. Kto zaglądnie do Kościółka 'Bazyliki', pada na kolana, adoruje, spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia. I załatwia sprawy misyjne, twardych opoczystych serc pogańskich” – pisał założyciel klasztoru.

Niepokalanów: powstaje Kaplica Pokoju   – Byłem zdumiony faktem, że nasz projekt kaplicy pokrywał się z wizją św. Maksymiliana Kolbe – podkreśla proboszcz Niepokalanowa.

Wówczas też stowarzyszenie Regina della Pace zwróciło się do wspólnoty klasztornej i parafialnej, z prośbą, aby w Bazylice niepokalanowskiej utworzyć Światowe Centrum Modlitwy o Pokój.

Ołtarz Adoracji do niepokalanowskiej kaplicy wykonany będzie ze złota, srebra i kryształu. Sama Maryja stanie się Monstrancją dla dużej, 20-centymetrowej, rozświetlonej Hostii, ukazanej spod rozchylonych szat Niepokalanej. Postać Maryi otaczać będzie wieniec ze srebrnych lilii, które wraz ze słonecznymi promieniami tworzyć będą świetlistą poświatę. Na jednej z warstw kryształu znajdzie się 12 szlifowanych kamieni, symbolizujących 12 gwiazd z apokaliptycznej wizji św. Jana, które także znajdują swe odzwierciedlenie na Cudownym Medaliku z Niepokalanowa. Konsekracja kaplicy odbędzie się 1 września.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama