Nowy numer 39/2020 Archiwum

Niepokalanów: powstaje Kaplica Pokoju

Gdy powstał jej projekt, zakonnicy przypomnieli sobie o dawnym liście o. Maksymiliana. Zdumieni odkryli, że był... proroczy.

– Trudno w roku rocznicy odzyskania niepodległości o bardziej wyraziste nawiązanie do potrzeby nieustającej modlitwy w intencji pokoju, niż kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Św. Maksymilian złożył swoje życie w ofierze miłości i pokoju za drugiego człowieka, wcześniej zawierzając je bezgranicznie Maryi Niepokalanej.

Tworzenie Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu przekracza możliwości ojców franciszkanów i miejscowej wspólnoty parafialnej. Od 1 grudnia rozpoczęła się 9-miesięczna nowenna - codziennie jest sprawowana Msza św. w intencji budowy kaplicy, wszystkich zaangażowanych w to dzieło oraz darczyńców, którzy udzielili wsparcia materialnego.

Do 12 kwietnia br. można w prosty i szybki sposób dokonać wpłat na platformie crowdfundingowej „Pomagamy.im”

Udzielając wsparcia finansowego poprzez „Pomagamy.im” darczyńcy mogą otrzymać Cudowny Medalik z Niepokalanowa z wizerunkiem Najświętszej Maryi Panny, zaproszenie na uroczystość konsekracji Kaplicy Pokoju, mogą przekazać swoje intencje modlitewne, które zostaną umieszczone w specjalnej tubie i zamurowane pod stopami Maryi w ołtarzu kaplicy. W ich intencji będzie odprawiona także główna Msza św. 15 sierpnia 2018 roku, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Bezpośrednich wpłat można dokonywać na specjalnie wydzielone subkonto parafii, którym administruje o. proboszcz Andrzej Sąsiadek: Parafia rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie, ul. O. M. Kolbego 5, 96-515 Teresin, 97 9284 0005 0009 8342 2000 0040. Tytuł wpłaty: Kaplica Adoracji, imię i nazwisko oraz adres darczyńcy. W opisie przelewu można wpisywać intencje modlitewne, które zostaną złożone w tubie, oraz adres mailowy, na który zostanie przesłane imienne podziękowanie.

Darowizna materialna – środki na budowę Kaplicy Pokoju – można przekazywać w postaci rzeczowej: przedmiotów ze srebra i złota, które zostaną przetopione na kruszec i wykorzystane do budowy ołtarza. Każdy taki przesłany przedmiot będzie omadlany w trakcie przetapiania w intencji wskazanej przez darczyńcę. Darowiznę można przekazać – przesłać na powyższy adres.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama