Nowy numer 43/2020 Archiwum

23 i 24 marca znów wystartują EDK

Ekstremalni pątnicy wyruszą tym razem z parafii Najświętszego Zbawiciela, św. Patryka na Gocławiu i praskiej katedry.

Już niebawem kolejni ekstremalni pątnicy wyruszą na szlak. 23 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa im. ks. Ignacego Skorupki wyruszy z kościoła Najświętszego Zbawiciela. Msza św. w intencji pątników zostanie odprawiona o godzinie 21.30. Trasa wiedzie przez historyczne miejsca pamięci: Siekierki, Sulejówek, Ossów do bazyliki Trójcy Świętej w Kobyłce. Uczestnicy EDK będą mieli do pokonania dystans 41 km.

Na stornie internetowej parafii można pobrać szczegółowy opis trasy oraz aplikację ślad (materiały do pobrania >>). Rozważania są do pobrania samodzielnie na stronie www.edk.org.pl. Hasłem tegorocznej EDK są słowa "Droga pięknego życia”.

Tego samego dnia z kościoła św. Patryka na Gocławiu (ul. Rechniewskiego 14) po Mszy św. o godz. 19 wystartuje fioletowa trasa św. Patryka. Trasa liczy 46 km i wiedzie przez Olszynkę Grochowską, Ząbki, Marki, Warszawę-Lawendów, Białołękę, Tarchomin, Gocław. Pątnicy zakończą swoją drogę w sanktuarium św. o. Pio. Więcej informacji o trasie >>. Msza Święta Dziękczynna za uczestników fioletowej EDK zostanie odprawiona w sanktuarium św. o. Pio (ul. Fieldorfa 1) 6 kwietnia o g. 18.

Z kolei 24 marca, w sobotę, z katedry warszawsko-praskiej o godz. 21 wystartuje żółta trasa BM Zwycięskiej. Msza św. zostanei odprawiona o g. 18 i połączona będzie z obchodami XXXIII ŚDM w wymiarze diecezjalnym. Po Mszy Świętej agapa, koncert i świadectwo zespołu "Wyrwani z Niewoli".

Trasa liczy 44 km i wiedzie przez Bródno, Białołękę, Stanisławów Pierwszy, Izabelin, Aleksandrów, Nieporęt, Stanisławów Drugi, Legionowo, Choszczówka i Tarchomin. Więcej informacji czytaj tu >>.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama