Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tu cię wezwałem

Pięć sióstr ze zgromadzenia, do którego wstąpiła św. Faustyna, złoży w jej sanktuarium przy ul. Żytniej śluby wieczyste. To pierwsza taka uroczystość w tym miejscu od 100 lat.

Przygotowywały się do tej chwili długo. By zostać Siostrą Matki Bożej Miłosierdzia, zakonu do którego w 1925 r. wstąpiła młodziutka Helena Kowalska, po roku postulatu i dwóch nowicjatu, trzeba przez pięć lat co roku odnawiać śluby czasowe.

Każdy z tych etapów jest szansą na utwierdzenie się w decyzji o podjęciu i realizacji powołania w tym zgromadzeniu. Ostatnim etapem przed złożeniem wieczystej profesji jest 5 miesięczne bezpośrednie przygotowanie w ramach tzw. trzeciej probacji. W końcu to decyzja na całe życie.

W całym zgromadzeniu jest dziś około 400 sióstr. Do ślubów wieczystych na poszczególnych rocznikach przygotowują się obecnie 34. W wigilię święta Matki Bożej Szkaplerznej, 15 lipca, pięć z nich: cztery Polki i jedna Białorusinka pójdą w ślady św. Faustyny, która 93 lata temu, 1 sierpnia zapukała w tym miejscu do klasztornej furty.

Ówczesna matka generalna, po krótkiej rozmowie poleciła jej pójść do kościoła obok, i zapytać Pana Jezusa, czy ją przyjmie. W „Dzienniczku” s. Faustyna wspomina, że na pytanie: „Panie domu tego, czy mnie przyjmujesz?”, usłyszała: „Przyjmuję, jesteś w sercu moim”. Ślady tego dialogu wypisane są dziś na posadzce sanktuarium Św. Faustyny, które kard. Kazimierz Nycz ustanowił rok temu, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego przy ul. Żytniej.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL