Nowy numer 44/2020 Archiwum

Adoracje krzyża w kościele seminaryjnym. "W Jego ranach jest nasze zdrowie"

Klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego zapraszają w Wielkim Poście na piątkowe adoracje Chrystusowego krzyża.

Wielkopostne adoracje krzyża - rozbudowane, w klimacie modlitwy i skupienia - w kościele seminaryjnym stały się już tradycją. Zgromadzą modlących się przy Chrystusowym krzyżu po raz 11. Z roku na rok uczestniczy w nich coraz więcej osób i przyciągają nawet mieszkańców odległych dzielnic Warszawy.

Tym razem towarzyszące im rozważania będą nawiązywały do słów z Księgi Izajasza (53, 5): "Spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie". Przygotowali je klerycy II roku i starszych lat.

- Adoracja krzyża to czas spotkania z Chrystusem, w którym On pokazuje nam swoje rany. Możemy w nich, jak w lustrze, ujrzeć samych siebie - nasze słabości i grzechy, nasze lęki i zwątpienia, bo On wziął na siebie wszystkie nasze choroby. Ale najważniejsze jest to, że możemy zobaczyć, że rany Jezusa nie przynoszą mu hańby. Przeciwnie - Jego rany są chwalebne. Mocą swojej ofiary Jezus przemienia nasze rany w źródła łask. Dlatego w kolejne piątki będziemy się przyglądać każdej z Jego ran, odnosić je do swojego życia, zastanawiać się, czym mogą być w naszym życiu - mówi kleryk Szymon Migalski.

Adoracje krzyża odbędą się w kościele Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54 w następujące piątki: 15 marca, 22 marca, 29 marca, 5 kwietnia i 12 kwietnia. Rozpoczną się o godz. 20 i potrwają do ok. 22.00.

W klimat adoracji wprowadzą uczestników rozważania oraz śpiewy przygotowane przez kleryków WMSD. Później w ciszy będzie można indywidualnie adorować Ukrzyżowanego.

W tym czasie będzie też możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty.

O innych wielkopostnych propozycjach czytaj poniżej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama