Nowy numer 03/2020 Archiwum

Niepokalanów: Kaplica adoracji z odpustem zupełnym

Za nawiedzenie Sanktuarium NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana M. Kolbego oraz Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Niepokalanowie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Penitencjaria Apostolska udzieliła go na okres siedmiu najbliższych lat.

Oznacza to, że zupełne odpuszczenie kar można uzyskać codziennie - a nie jak przypadku nawiedzenia sanktuarium tylko raz do roku - przystępując do spowiedź i przyjmując Komunię świętą, żałując za grzechy, modląc się lub adorując Najświętszy Sakrament kończąc Modlitwą Pańską, wyznaniem wiary i wezwaniem imienia Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Odpust mogą uzyskać także osoby chore i w podeszłym wieku, które przy najbliższej okazji spełnią warunki: spowiedź, Komunia św., brak przywiązania do grzechu oraz łączność duchowa w adoracji Pana Jezusa.

Uzyskanie odpustu ma związek z coraz większą liczbą pielgrzymów odwiedzających Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Od czasu jej uruchomienia (1 września ubiegłego roku) odwiedziło ją ok. 170 tys. osób.

Czytaj też:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama