Nowy numer 42/2019 Archiwum

Warszawa modli się o deszcz

Biskup Romuald Kamiński poprosił diecezjan o modlitwę błagalną o deszcz. Susza doskwiera nie tylko rolnikom.

Ordynariusz warszawsko-praski poprosił diecezjan, księży i wspólnoty zakonne z diecezji o podjęcie modlitwy błagalnej o deszcze.

"Wszyscy niejednokrotnie słyszeliśmy fragment zapisany w Księdze proroka Izajasza: »Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne« (Iz 55,10-11a). Towarzyszą one Kościołowi w Liturgii Słowa, w Liturgii Godzin. Prorok Pański mówi o skuteczności działania Słowa Bożego w ludzkich duszach, jednak mamy świadomość, że wyrazistość tego obrazu płynie z odwiecznego doświadczenia: woda, deszcz jest czynnikiem, bez którego nie ma możliwości, by ziemia wydała plony" - pisze bp. Romuald Kamiński.

I zwraca uwagę, że brak opadów i coraz częściej pojawiająca się o tej porze roku susza powodują, iż wzrastające uprawy marnieją. Z powodu braku nawodnienia mniejsze będą plony na polach i w sadach. "Od sprzyjających warunków atmosferycznych zależą plony lub ich brak, los wielu rodzin żyjących z uprawy roli i hodowli zwierząt, wreszcie zapewnienie wystarczającej ilości żywności dla nas wszystkich" - dodał biskup.

Wezwał swoich diecezjan do podjęcia osobistej modlitwy o deszcz. Wezwanie to polecił też włączyć do każdej modlitwy powszechnej podczas wszystkich Mszy św. sprawowanych w parafiach i innych ośrodkach diecezji warszawsko-praskiej.

"Proszę także, by w miarę możliwości duszpasterskich, w intencji tak potrzebnych opadów podjąć modlitwę przed Najświętszym Sakramentem" - prosił ordynariusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL