Nowy numer 39/2023 Archiwum

"Tęczowe" wizerunki Matki Bożej na murach klasztoru przy Żytniej. Rzecznik KEP prosi o modlitwę

Plakaty z tęczowymi aureolami wokół wizerunku MB Częstochowskiej rozlepiono w nocy na murach sanktuarium św. Faustyny i klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Żytniej.

To kolejna profanacja maryjnego wizerunku po obrazie uczuć religijnych, do jakich doszło pod koniec kwietnia w Płocku. Papierowe plakaty przy wejściu do klasztoru rozklejono prawdopodobnie w nocy, gdyż - jak powiedziały siostry na klasztornej furcie - przed godz. 22, gdy zamykane jest wejście do zgromadzenia - jeszcze ich tam nie było.

Plakatów z tęczową aureolą wokół wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej - podobnych do tych znalezionych pod koniec kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika - jest sześć. Częściowo zostały już zdrapane, ale ich usunięcie będzie bardzo trudne. Siostry są zszokowane całym zajściem. Podobne plakaty pojawiły się także w innych miejscach.

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przygotowuje w tej sprawie oświadczenie. W poniedziałek policja zatrzymała 51-letnią kobietę podejrzaną o dokonanie w Płocku profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Grozi za to grzywna, ograniczenie wolności lub nawet pozbawienie wolności do lat dwóch.

Plakaty z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą zawisły 27 kwietnia także na bramie kościoła w Jabłonnie pod Warszawą.

"Tęczowe" wizerunki Matki Bożej na murach klasztoru przy Żytniej. Rzecznik KEP prosi o modlitwę   Na murach klasztoru przy ul. Żytniej znaleziono obrazoburcze, maryjne wizerunki Agata Ślusarczyk /Foto Gość

O modlitwę wynagradzającą Matce Bożej zaapelował w komunikacie rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Adrianik.

"Z ogromnym bólem i smutkiem dowiadujemy się o ponownej profanacji obrazu Matki Bożej, która miała miejsce w nocy z 6 na 7 maja w Warszawie przy ul. Żytniej, gdzie na domu zakonnym Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia naklejono profanujące plakaty. Jest to klasztor, do którego wstąpiła św. siostra Faustyna Kowalska, i właśnie stąd na cały świat wyszło orędzie Bożego Miłosierdzia. To już kolejny akt profanacji po wydarzeniach w Płocku sprzed niespełna dwóch tygodni. W związku z tymi bolesnymi wydarzeniami prosimy o modlitwę wynagradzającą Bogu i Matce Najświętszej za profanację" - czytamy w komunikacie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast