Nowy numer 23/2020 Archiwum

Niepokalanów w każdym z nas

– Wszyscy mamy różne problemy, ale jedną Mamę. Do Niej tu przyjeżdżamy – mówi o. Mirosław Kopczewski OFMConv.

Parking przy franciszkańskim klasztorze w Niepokalanowie już od samego rana zapełnia się autokarami. W pierwszą sobotę miesiąca na spotkanie z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu NMP „Oddaj się Maryi” przyjeżdża ok. 3 tys. pielgrzymów z całej Polski. – Myślę, że św. Maksymilian, gdyby żył, byłby z tego zadowolony. On nie starał się mędrkować. Wszystkim, którzy do niego przychodzili, najczęściej radził: „Oddaj się Niepokalanej”, bo był święcie przekonany, że Ona o wszystko się zatroszczy – mówi o. Mirosław Kopczewski, franciszkanin.

To z jego inicjatywy w każdą pierwszą sobotę miesiąca od ponad dwóch lat w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask i św. Maksymiliana Marii Kolbego organizowane są zawierzenia.

Ty jesteś najlepsza

Sala św. Bonawentury po brzegi zapełniona jest pielgrzymami. Nie wszyscy się już tam mieszczą. Transmisję ze spotkania przygotowującego do zawierzenia słychać przez głośniki na zewnątrz.

– Zawierzenie to sprawa poznania. Jeśli poznajesz kogoś, kto jest dla ciebie dobry i życzliwy, to zaczynasz mu ufać i wchodzisz z nim w relację. Tak samo jest z relacją z Matką Bożą. Trzeba tylko pokonać własne zranienia i zniechęcenia. Bo często obwiniamy Boga za zło, jakie wydarzyło się w życiu naszym czy naszych bliskich. Tymczasem Maryja gotowa jest pomóc w każdej sytuacji – wyjaśnia o. Kopczewski.

Na potwierdzenie tych słów przytacza historię chorej na białaczkę pani Aliny z Krakowa. Jej dni były policzone, bo przy odmianie jej choroby przeszczep wykluczano. Po dwóch dniach od zawierzenia znalazł się jednak lekarz, gotowy się tego podjąć, a przeszczep został nazwany „cudem”. Zdrowie wróciło.

– Maryja znajduje rozwiązanie najlepsze i często bardzo proste. Rozwiązują się zagmatwane sprawy, z którymi przez lata nie można sobie było poradzić. Przychodzą konkretne uzdrowienia, pojednanie w rodzinie.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama