Nowy numer 44/2020 Archiwum

Niespodzianki na Dzień Matki. Na Jarmarku św. Dominika

Już po raz dwudziesty ojcowie dominikanie ze Służewa zapraszają na wspólne świętowanie. W tym roku podwójne!

Pierwsza okazja to jubileusz samego jarmarku - imprezy, która rozrosła się do olbrzymiego spotkania religijno-kulturalno-integracyjnego nie tylko mieszkańców Służewa. Druga okazja to przypadający w tym terminie Dzień Matki.

26 maja na przyklasztornym placu i w ogrodach, przy ul. Dominikańskiej 2, zrobi się niezwykle gwarno i wesoło. Tradycyjnie jarmark rozpocznie się podniosłym polonezem o godz. 11, w którym do tańca poprowadzą ojcowie dominikanie. Potem nastąpi oczekiwany przez wszystkich występ braci nowicjuszy (kto nie zdąży go obejrzeć, będzie miał jeszcze szansę o 17.30).

Na gości będzie czekało dużo atrakcji, przygotowanych przez ponad 100 wystawców, m.in. kiermasze rękodzieła, stoiska wspólnot i grup działających przy parafii św. Dominika, wenta, antykwariat „pod chmurką” i fanteria, w której każdy los wygrywa. Oczywiście będzie wybór domowych ciast, zdrowych soków i koktajli, domowych pierogów i naleśników z przeróżnym nadzieniem oraz przebój każdego jarmarku: klasztorny bigos!

W Strefie Dziecka animatorzy zapewnią najmłodszym wiele rozrywek, a starsi będą mogli odpocząć na leżakach w Strefie Relaksu. W zakonnych ogrodach, w godz. 12.15-15 będzie można wziąć udział w Grze Rodzinnej. W tym roku pojawi się też wyjątkowa Strefa Mamy!

W programie nie zabraknie występów i koncertów. Na dominikańskiej scenie będzie można zobaczyć m.in. zespół LemON (godz. 16), a na wieczorną potańcówkę o 20.15 zaprosi uczestników Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

W ubiegłym roku występ braci dominikański rozgrzał publiczność. Czy kolejny rocznik pokona wysoko ustawioną poprzeczkę? Warto zobaczyć.

Występ braci nowicjuszy - Jarmark św. Dominika 2018
Parafia św. Dominika Warszawa-Służew

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama