Nowy numer 23/2020 Archiwum

Oratorium o Pokoju w Niepokalanowie

Koncert w wykonaniu zespołu Miriam oraz orkiestry symfonicznej, a także Msza św. Franciszkanie świętują pierwszą rocznicę konsekracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie.

- Kaplica wieczystej adoracji to cud, który zawdzięczamy Matce Bożej. Ona ukochała to miejsce. Pierwszy dostrzegł to św. Maksymilian, a my jak ślepcy pomału odkrywamy znaczenie tego miejsca - mówi o. Andrzej Sąsiadek, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie.

Oratorium, koncert ku czci Matki Niepokalanej LIVE
Miczosdrums

1 września minie rok odkąd spełniło się marzenie św. Maksymiliana - konsekrowana została kaplica wieczystej adoracji „Gwiazda Niepokalanej” Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. W liście z Japonii w 1934 r. pisał: "Wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Najświętszego Sakramentu. […] Kto zagląda do kościoła, pada na kolana, adoruje i spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia”.  

Z tej okazji 31 sierpnia o g. 20 w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Niepokalanowie zostanie wykonane Oratorium o Pokoju. Muzyczne dzieło, oparte m.in. na tekstach św. Maksymiliana i jego relacji z Niepokalaną, przedstawi zespół  "Miriam", chór i orkiestra symfoniczna.

Z kolei 1 września w rocznicę konsekracji kaplicy o g. 13 zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczyć będzie Kard. Kazimierz Nycz.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama