Nowy numer 3/2021 Archiwum

35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Co będzie się działo?

Msza św. w intencji kanonizacji, wystawienie sutanny, wieczór świadków i gra miejska.

Już 19 października warszawski Kościół obchodzić będzie 35. rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

Obchody rocznicy zaczną się już 18 października – w Domu Amicus przy parafii Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu o godz. 19 odbędzie się Wieczór Świadków - otwarte spotkanie z pięcioma świadkami życia księdza Jerzego Popiełuszki, którzy byli związani z błogosławionym na różnych etapach życia - od dzieciństwa po ostatnie dni jego posługi. Celem spotkania jest chęć zrozumienia drogi księdza Jerzego do świętości oraz próba odpowiedzi na pytanie, czym jest świętość?

Z kolei 19 października o godz. 18 kościele św. Stanisława Kostki kard. Kazimierz Nycz będzie sprawował uroczystą liturgię w intencji kanonizacji bł. księdza Jerzego Popiełuszki. W jej trakcie nastąpi poświęcenie kaplicy z relikwiami sutanny będącej świadectwem męczeńskiej śmierci ks. Jerzego.

20 października, godz. 10-16 zaplanowano rodzinną grę miejską "Zło dobrem zwyciężaj”. W czterech punktach Warszawy znajdą się stanowiska, w których będzie można poznać mało znane fakty z życia księdza Jerzego Popiełuszki. Wielopokoleniowa gra miejska będzie skłaniała do dialogu dotyczącego historii oraz wartości.

Ponadto, w ramach obchodów powstała nowoczesna, narracyjna strona internetowa  www.muzeumkspopieluszki.pl, zawierająca 53 dźwiękowe wypowiedzi i 17 filmów z rejestracją świadków życia księdza Popiełuszki oraz liczne zdjęcia i skany dokumentów. Pierwszy raz w historii prezentowany jest tam zbiór nagrań wszystkich homilii z Mszy św. za Ojczyznę odprawianych za życia ks. Jerzego Popiełuszki oraz nagrania rejestrujące ostatnie jego publiczne wystąpienia w Bydgoszczy 19 października 1984 r.

Młodzież może wziąć udział także w organizowanym przez Muzeum Księdza Jerzego Popiełuszko konkursie literackim „Dobrem Zwyciężaj”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama