Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dziś rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP

Franciszkanie zapraszają na wspólną modlitwę do Niepokalanowa.

Już po raz trzeci w kaplicy św. Maksymiliana w Niepokalanowie organizowana jest nowenna według św. Faustyny Kowalskiej. Nie każdy wie, że Apostołka Bożego Miłosierdzia przez dziewięć dni odmawiała 1000 Zdrowaś Mario dziennie. Jak sama napisała w "Dzienniczku”: "Dla chcącego - nic trudnego”.

Nowenna rozpocznie się 29 listopada i potrwa do 7 grudnia. Każdego dnia będzie rozpoczynać się Mszą św. o g. 7 rano, następnie do g. 21 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. W ciągu dnia przewidzianych jest pięć dwugodzinnych bloków modlitewnych, podczas których odmówiony zostanie cały Różaniec. Pomiędzy blokami modlitewnymi przewidziane są godzinne przerwy na cichą modlitwę, posiłek i odpoczynek. O g. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Uczestnicy nowenny będą modlić się o triumf Niepokalanego Serca Maryi w Polsce i na świecie, a także o pokój w Polsce i na świecie, jedność w Kościele, za ojczyznę, rządzących, o pełną ochronę prawną ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, nawrócenie wszystkich nieprzyjaciół Kościoła oraz intencjach poleconych Niepokalanej. W nowennie można uczestniczyć w dowolnym zakresie.

Tradycyjnie w bazylice odprawiana będzie nowenna, w czasie której na Mszach św. wieczornych o godz. 18 oraz radiowych o godz. 11 będą głoszone okolicznościowe kazania. W tym roku będzie je głosił franciszkanin, o. Mirosław M. Adaszkiewicz. W czasie nowenny wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji 6 grudnia odbędzie się czuwanie modlitewne przed spotkaniem "Oddaj się Maryi". Szczegóły na www.niepokalanow.pl >>.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama