Nowy numer 4/2021 Archiwum

Msza św. w intencji śp. ks. Piotra Pawlukiewicza dzisiaj o 20.00

W związku z nowymi ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń m.in. w kościołach, Msza św. w intencji śp. Piotra Pawlukiewicza zostanie odprawiona dzisiaj w kościele na Nowym Mieście.

Jak poinformowała na portalu społecznościowym archidiecezja warszawska, zaplanowana na jutro Msza św. w intencji śp. ks. Piotra Pawlukiewicza odbędzie się dzisiaj o godz. 20. Będzie jej przewodniczył bp Rafał Markowski oraz księża z tego samego rocznika seminaryjnego, co ks. Pawlukiewicz.

Zobacz transmisję z kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny:

Różaniec i Msza św. w intencji ks. Piotra Pawlukiewicza
Archidiecezja Warszawska

Zmiana wynika z wchodzących jutro w życie przepisów o ograniczeniu zgromadzeń m.in w kościołach do 5 osób (oprócz sprawującego liturgię kapłana). O ograniczeniu w przemieszczaniu się poinformowali po południem premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Wielu bliskich przyjaciół chciało pożegnać śp. ks. Piotra, a i tak ich liczbę trzeba było ograniczyć do 50 osób, które mogą być obecne w kościele. Ponieważ przepisy zostały zaostrzone, zdecydowaliśmy się przenieść ją na dzisiaj. Jutrzejsza Msza św. pogrzebowa o godz. 11 i sam pochówek na Cmentarzu Powązkowskim będą miały charakter prywatny i odbędą się wyłącznie z udziałem najbliższej rodziny - mówi ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej.

Mszy św. pogrzebowej będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz wraz z abp. Józefem Górzyńskim, metropolitą warmińskim, kolegą seminaryjnym ks Pawlukiewicza z tego samego rocznika święceń kapłańskich.

– Udało nam się zapewnić transmisję, która nie wymaga dodatkowej obsługi technicznej w świątyni. Przeprowadzimy zatem transmisję ze Mszy św. pogrzebowej jutro o godz. 11 – informuje ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej.

Śp. ks. Piotr Pawlukiewicz zostanie pochowany na Cmentarzu Powązkowskim, w grobowcu kapłanów Archidiecezji Warszawskiej.

Metropolita warszawski zaprosił wszystkich chcących pożegnać ks. Pawlukiewicza na Mszę św. do kościoła akademickiego św. Anny w pierwszą niedzielę po ustaniu epidemii, na godz. 15.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama