Nowy numer 44/2020 Archiwum

Cudem Matki Bożej Łaskawej jest przemiana męskich serc

W przededniu uroczystości patronki stolicy Wojownicy Maryi zawierzą ojczyznę Matce Bożej Łaskawej. Mszy św. w katedrze warszawsko-praskiej przewodniczyć będzie bp Romuald Kamiński.

To będzie wyjątkowe spotkanie formacyjne warszawskiego regionu męskiej wspólnoty Wojowników Maryi. 7 maja o godz. 18, w przededniu uroczystości Matki Bożej Łaskawej, głównej patronki stolicy, prawie 100 mężczyzn będzie uczestniczyć we Mszy św. w katedrze warszawsko-praskiej, której przewodniczyć będzie bp Romuald Kamiński.

Liturgia transmitowana będzie przez telewizję SalveNet na kanale YouTube.

Spotkanie rozpocznie się Mszą św., podczas której bp Romuald Kamiński odczyta akt zawierzenia MB Łaskawej. W programie także Różaniec wynagradzający, wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja „Matka Boża Łaskawa - ratunek dla Polski i świata”.

- Maryja niejednokrotnie interweniowała w naszych potrzebach: ochroniła nas przed bolszewikami w 1920 r., a także przed zarazą, która trawiła nie tylko Polskę, ale i świat - wyjaśnia Mariusz Wójcik, lider warszawskiej wspólnoty.

I dodaje, że podczas wielu objawień Maryja dawała wskazówki, jak mamy ocalić siebie i świat przed grzechem i zagładą. - Prosiła, by odmawiać Różaniec, pokutować za grzechy i wynagradzać - tłumaczy. Wojownicy Maryi z regionu warszawskiego za patronkę obrali MB Łaskawą. Promują Jej kult oraz wspierają zbiórkę na pomnik MB Łaskawej, który w 100. rocznicę cudu nad Wisłą ma stanąć na terenie sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie.

- Największym cudem Maryi jest przemiana mężczyzn, którzy się Jej całkowicie zawierzyli. Zerwanie z egoizmem i grzechem - mówi M. Wójcik. Lider warszawskiego regionu wyjaśnia, że bycie w szkole Maryi to upodabnianie się do Niej i nowy styl życia. - Chcemy być cisi i skuteczni - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama