Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ratusz: Jedynie 34 proc. rodziców chce posłać swoje dzieci do żłobka

Miasto rozesłało ankietę do rodziców dzieci uczęszczających do żłobków i przedszkoli z pytaniem, czy potrzebują takiej formy opieki.

Z raportu podsumowującego ankiety ratusza wynika, że do żłobka chce posłać swoje pociechy 34 proc. opiekunów, potrzebę wysłania swojego dziecka do przedszkola deklaruje jeszcze niższy odsetek, bo 27 proc. z nich.

Rząd dopuścił możliwość otwarcia przedszkoli i żłobków od środy 6 maja. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, liczba dzieci w grupie nie może przekroczyć 12 osób. Konieczne jest też zapewnienie 4 m kw powierzchni na jedno dziecko.

Według rekomendacji premiera i Ministerstwa Edukacji Narodowej pierwszeństwo do opieki w żłobkach będą miały dzieci rodziców pracujących w ochronie zdrowia, służbach mundurowych oraz pracowników handlu i produkcji branż związanych ze zwalczaniem COVID-19 - podobnie jak to ma miejsce w przypadku przedszkoli.

Warszawa ustaliła wstępną datę otwarcia placówek na 18 maja. - Warunkiem jest jednak uszczegółowienie wytycznych sanitarnych, na co wciąż czekamy, zrealizowanie zakupów środków ochrony osobistej dla pracowników oraz dostosowanie żłobków i przedszkoli do nałożonych wymogów sanitarnych. Musimy mieć pewność, że zapewniliśmy maksimum bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom - podkreślił ratusz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama