Cudem wróciła do Polski, przetrwała bombardowanie stolicy, stała się symbolem spełnionej nadziei na zmartwychwstanie Polski.
Cudem przetrwała świeca bombardowanie stolicy, które nadeszło ledwie pokolenie później. Od roku 1939 do lat osiemdziesiątych XX wieku – przechowywano ją w oratorium Wyższego Seminarium Duchownego św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W końcu została umieszczona w gablocie przy ołtarzu bocznym kościoła seminaryjnego, skąd trafiła do wybudowanej w Wilanowie Świątyni Opatrzności Bożej. Rozpalona ogniem z Grobu Nieznanego Żołnierza stała się symbolem spełnionej nadziei na zmartwychwstanie Polski.
Z okazji uroczystych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości Centrum Opatrzności Bożej zachęca, by 11 listopada o godz. 19.18, co jest symbolicznym nawiązaniem do daty odzyskania niepodległości, zapalić świece także w naszych domach. W wielu z nich już znalazła się miniatura tej przechowywanej w świątyni w Wilanowie.
O 19.18 rozpocznie się w Świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu dziękczynna Eucharystia, podczas której zgromadzeni wierni będą dziękowali Bogu za niepodległość i zawierzali losy Ojczyzny.
- Zagrożenia, jakie niesie ze sobą pandemia Covid-19, spowodowały, że drastycznie ograniczyliśmy liczbę wiernych mogących przebywać w świątyni. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem transmisji na naszej stronie internetowej – informuje rzecznik Centrum Opatrzności Bożej Mieczysław Remuszko. - Po Mszy świętej będziemy wspólnie z uczestnikami liturgii śpiewali pieśni patriotyczne, co od kilku lat stało się już tradycją - dodaje, zachęcając do włączenia się w wydarzenie na Facebooku, do wspólnej modlitwy i włączenia się w śpiewanie pieśni patriotycznych, a także do nadsyłania zdjęć domowej modlitwy i komentowania tego wydarzenia.