Osiemnaście wielkoformatowych płócien geniusza śląskiego baroku można oglądać w dawnej Galerii Porczyńskich, która przeszła pod skrzydła Muzeum Mt 5,14.
Z bogatego dorobku artystycznego Michaela Leopolda Willmanna, liczącego ok. 500 prac, do czasów współczesnych zachowało się ok. 300.
W Muzeum Archidiecezji Warszawskiej 21 grudnia zostanie pokazanych 30 mniejszych obrazów oraz około 30 rysunków i grafik ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Narodowego w Warszawie, z Biblioteki Narodowej oraz ze zbiorów Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.
Wernisażowi towarzyszył koncert muzyki barokowej. Tomasz Gołąb /Foto GośćWystawę, pierwsze takie przedsięwzięcie w stolicy i okazja do podziwiania dorobku tego światowej klasy artysty, będzie można zobaczyć do połowy lutego, oczywiście po ustaniu obostrzeń związanych z pandemią.
- Mam nadzieję, że będzie to możliwe po 27 grudnia - zapowiada minister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.
Na razie jednak wystawę można podziwiać wirtualnie na stronie willmann.wirtualny-mt514.pl.
Wystawie będzie towarzyszył katalog wydany pod wspólnym tytułem „Willmann w Warszawie”, który zawierać będzie zdjęcia prezentowanych obiektów oraz artykuły o życiu i twórczości Michaela Leopolda Willmanna.
W otwarciu wystawy wzięli udział min. Jarosław Sellin, kard. Kazimierz Nycz oraz bp Michał Janocha, którzy doprowadzili do realizacji ekspozycji.