Nowy numer 39/2023 Archiwum

Boże Narodzenie w archidiecezji warszawskiej

Pasterka w sanktuarium św. Faustyny na Woli, Msza św. w archikatedrze warszawskiej oraz spotkanie z ubogimi i Wspólnotą Sant'Egidio.

O północy metropolita warszawski odprawi Mszę św. pasterską w noc Bożego Narodzenia w sanktuarium św. Faustyny Kowalskiej przy ul. Żytniej w Warszawie. Natomiast biskupi pomocniczy odprawią pasterki w podwarszawskich miejscowościach: bp Rafał Markowski w parafii św. Klemensa w Nadarzynie, a bp Michał Janocha w parafii św. Zygmunta w Słomczynie. Obie Msze święte rozpoczną się o północy.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia kard. Nycz odprawi uroczystą Mszę św. w archikatedrze warszawskiej o godz. 11.

Po południu, o godz. 15 metropolita warszawski spotka się z ubogimi i bezdomnymi, dla których Wspólnota Sant'Egidio wraz z wolontariuszami co roku przygotowuje bożonarodzeniowy obiad.

Święta z Ubogimi odbędą się w formie, dostosowanej do sytuacji epidemicznej a w tym roku ciepły obiad będzie na wynos. - W tym roku nie będziemy mogli usiąść do wspólnego stołu, ale jedno jest pewne  nie rezygnujemy! Świętowanie jest nam potrzebne, zwłaszcza teraz, gdy tak wiele osób doświadcza samotności i trudności materialnych - podkreślają członkowie warszawskiej Wspólnoty Sant'Egidio. Kard. Nycz weźmie udział w spotkaniu organizowanym przez tę wspólnotę w parafii św. Barbary w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast