Nowy numer 9/2021 Archiwum

Pro Tempore. Dialog nauk

Z inicjatywy Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, któremu przewodniczy ks. prof. Krzysztof Pawlina, startuje nowy cykl interdyscyplinarnych debat.

Jako przewodniczący Komitetu Nauk Teologicznych PAN inicjuję tę debatę, ale to nie znaczy, że nasz głos będzie decydujący – deklaruje ks. prof. Krzysztof Pawlina, który ma nadzieję, że do filozofów i teologów dołączą także przedstawiciele innych dyscyplin. Szczególnie liczy na odzew kolegów z Polskiej Akademii Nauk. – Jeśli będzie można, chcemy się spotykać i tworzyć środowisko wymiany myśli tak, by nauka była "przewodnikiem w mądrym życiu" – mówi.

Rektor Akademii Katolickiej w Warszawie ks. prof. Krzysztof Pawlina zapowiada, że będą to “rozmowy na tematy ważne zarówno dziś, jak i w przyszłości”. Pierwsza debata dotyczyć będzie wolności, a dyskutować będą filozofowie i teolog. Zaproszenie do dzisiejszej debaty przyjęli: prof. Stanisław Judycki - filozof, kierownik Zakładu Metafizyki i Filozofii Religii Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Konrad Talmont-Kamiński - filozof i kognitywista, kierownik Zakładu Socjologii Poznawczej w Instytucie Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku, oraz o. dr Janusz Pyda - dominikanin, wykładowca filozofii i teologii dogmatycznej w Akademii Katolickiej w Warszawie.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama