Trwa pierwsza w historii peregrynacja cudownego wizerunku Matki Bożej Łaskawej po parafiach archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej.
Wreszcie, w roku 2015, z inicjatywy obecnego kustosza sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, ks. Lesława Ptaka, po 185 latach procesje z figurą Matki Łaskawej, dłuta snycerza królewskiego Wilhelma Barsza (Bartscha) zostały wznowione.
W 370. rocznicę intronizacji obraz przybędzie 19 marca o 16.45 do katedry warszawsko-praskiej, gdzie będą miały miejsce uroczystości jubileuszowe. Towarzyszyć im będzie wykład pt. "Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą, historia Cudownego obrazu", który w niedzielę, 21 marca o 19.00, wygłosi współautorka książki "Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą" Ewa J. P. Storożyńska.
W roku 2018 r. powstał społeczny Komitet ds. Poznania i Uczczenia Matki Bożej Łaskawej - Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. czerwca 2020 r. rozpoczęła się peregrynacja wizerunku Matki Bożej Łaskawej w parafiach, kaplicach i domach zakonnych (zainteresowani przyjęciem w parafiach wizerunku Matki Bożej Łaskawej w roku Jubileuszowym proszeni są o kontakt z przedstawicielką Komitetu Organizacyjnego Peregrynacji pod nr. tel. 504 922 327). Do dziś obraz nawiedził już 42 parafie.
Poza nawiedzeniami parafii po obu stronach Wisły, Cudowny Wizerunek Matki Łaskawej towarzyszy od 5 maja 2018 r. członkom męskich wspólnot: Męski Różaniec Warszawa, Żołnierze Chrystusa, Wojownicy Maryi, Rycerze Jana Pawła II, w nabożeństwach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca na warszawskiej Starówce.
Od 18 marca do 30 kwietnia ub. r. obraz Matki Łaskawej Pogromczyni Zarazy przebywał w Kaplicy Biskupów Diecezji Warszawsko-Praskiej, gdzie bp Romuald Kamiński i bp Marek Solarczyk oraz wierni błagali we wspólnej modlitwie różańcowej (transmitowanej przez TV „Salve Net”) o opiekę w czasie ataku wirusa. Od 1 do 31 maja kontynuowano modlitwę w studio TV „Salve Net”.