Nowy numer 14/2021 Archiwum

Kard. Kazimierz Nycz zasłabł podczas Mszy Krzyżma

Metropolita warszawski miał odprawić Mszę bez udziału wiernych, w gronie najbliższych współpracowników, księży dziekanów i neoprezbiterów. Módlmy się o jego zdrowie.

Podczas Mszy św. Krzyżma, sprawowanej w Wielki Czwartek w archikatedrze warszawskiej, kard. Kazimierz Nycz poczuł się źle. W przewodniczeniu liturgii zastąpił go bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego. Kardynał został przewieziony do szpitala na badania diagnostyczne.

Msza św. Krzyżma [Wielki Czwartek]
Archidiecezja Warszawska

Mszę św. transmitowała telewizja TVP3 oraz media diecezjalne na kanale YouTube. Tuż po rozpoczęciu Eucharystii kard. zachwiał się na miejscu przewodniczenia, a jego sekretarz oraz proboszcz archikatedry podali mu wodę. Liturgii nie przerwano. W trakcie czytań mszalnych kardynał przeszedł do zakrystii, a homilię wygłosił biskup polowy Wojska Polskiego.

Módlmy się o zdrowie metropolity warszawskiego i wszystkich kapłanów, nie tylko w Wielki Czwartek.

Kuria archidiecezji warszawskiej wydała komunikat o zdrowiu kard. Kazimierza Nycza:

"Podczas Mszy św. Krzyżma w Archikatedrze Warszawskiej kard. Kazimierz Nycz zasłabł. Został przewieziony do szpitala na badania diagnostyczne. Mszę świętą kontynuował biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Prosimy o modlitwę za Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego" - czytamy w informacji przekazanej przez ks. Przemysława Śliwińskiego, rzecznika prasowego kardynała i archidiecezji warszawskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama