Nowy numer 24/2021 Archiwum

"Prawda, wolność, solidarność" - wakacyjne spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszką

W wakacje ruszy pierwsza ogólnopolska szkoła letnia poświęcona osobie legendarnego duszpasterza Solidarności.

Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki i Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej zapraszają młodzież szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli historii i religii do udziału w pierwszej ogólnopolskiej szkole letniej poświęconej osobie legendarnego duszpasterza Solidarności. Zespoły składające się z ucznia i nauczyciela w dniach od 4 do 8 sierpnia wezmą udział w licznych wykładach, warsztatach, spotkaniach ze świadkami i pokazach filmowych. Będą także współzawodniczyć w grze miejskiej podążając po Warszawie szlakiem księdza Jerzego.

"Ideą przedsięwzięcia jest przybliżenie młodzieży postaci współczesnego bohatera jakim był ksiądz Jerzy oraz zgłębienie znaczenia pojęć takich jak solidarność, wolność, prawda, przebaczenie i świętość w wymiarze służby drugiemu człowiekowi” - powiedział koordynator wydarzenia Paweł Kęska.

Udział w szkole letniej zapowiedzieli m.in. wybitni historycy - prof. Jan Żaryn i prof. Paweł Skibiński, świadkowie strajku w Hucie Warszawa w 1980 r. czy przedstawiciel rodziny Popiełuszków. Większość zajęć dla uczniów i nauczycieli będzie prowadzona osobno z dostosowaniem poziomu wiedzy i metodyki. Nauczyciele dodatkowo będą mogli zyskać cenne narzędzia metodyczne. Część zajęć odbędzie się w dawnym mieszkaniu księdza Jerzego. Specjalne miejsce w programie szkoły letniej przeznaczone jest na wymianę myśli - uczniowie - nauczyciele.

Warunkiem udziału w szkole letniej jest napisanie przez ucznia krótkiej pracy literackiej. W przypadku dużej liczby zgłoszeń o kwalifikacji będzie decydował konkurs uczniowskich prac.
 
Szczegółowe informacje na stronie www.muzeumkspopieluszki.pl/szkola-letnia/ >>

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama