Nowy numer 08/2024 Archiwum

Film braci Syków o ks. Wyszyńskim oficjalną produkcją beatyfikacyjną

Kręcony w autentycznych lokalizacjach film "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" ma przybliżyć postać por. Stefana Wyszyńskiego - kapelana AK, działającego podczas powstania pod pseudonimem Radwan III.

Dodał jednocześnie, że nie jest to produkcja tylko i wyłącznie dla widza katolickiego, ale dla szerokiej publiczności. - To jest film o człowieku i jego dylematach, które każdy może odnieść do swojego życia - powiedział T. Syka.

Wyraził także nadzieję, że produkcja pomoże również zrozumieć późniejszy gest prymasa, jaki wykonał podczas Soboru II Watykańskiego, gdy razem z bp. Bolesławem Kominkiem wystosowali do Episkopatu niemieckiego słynny list z prośbą o przebaczenie. - Myślę, że to jest kluczowe - dodał.

W rolę ks. Wyszyńskiego wcielił się Ksawery Szlenkier, a w rolę matki Czackiej - Małgorzata Kożuchowska. W filmie wystąpią także: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Lech Dyblik, Agnieszka Kawiorka, Adam Fidusiewicz, Jan Marczewski, Robert Czebotar, Mariusz Drężek, gościnnie wystąpi też ks. Dominik Chmielewski.

Premiera filmu "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" odbędzie się 17 września. Film będzie dystrybuowany do wszystkich kin w Polsce.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy