Nowy numer 32/2022 Archiwum

Pogrzeb prezydentowej Kaczorowskiej

Karolina Kaczorowska spocznie u boku swego męża w Panteonie Wielkich Polaków w Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie.

Podczas ceremonii powitania na polskiej ziemi urny z prochami zmarłej Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego odegra „Marsz żałobny” Fryderyka Chopina. Po przeniesieniu urny na katafalk w asyście wojskowego posterunku honorowego zostanie odmówiona modlitwa. Planowane jest także przemówienie szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka.

Następnie uczestnicy uroczystości przejadą do Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie, gdzie nastąpi wprowadzenie urny z prochami do kaplicy Najświętszego Sakramentu, w której odprawione zostaną egzekwie pogrzebowe oraz nieszpory pod przewodnictwem jasnogórskiego kapelana Żołnierzy Niepodległości o. prof. Eustachego Rakoczego, kapelana prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Po godzinie 19 nastąpi procesyjne przeniesienie urny z prochami na katafalk przed głównym ołtarzem w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta żałobna za spokój duszy pary prezydenckiej – śp. Ryszarda i Karoliny Kaczorowskich. Po Mszy odbędzie się harcerskie czuwanie modlitewne. W godzinach 15-22 świątynia będzie otwarta dla wszystkich, którzy indywidualnie chcieliby oddać honory zmarłej i wpisać się do księgi kondolencyjnej. Współorganizatorem tej części uroczystości jest Instytut Tradycji Rzeczypospolitej i Samorządu Terytorialnego.

Główne uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 23 kwietnia o godz. 12. Mszy św. żałobnej przewodniczyć będzie metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz, a homilię wygłosi biskup polowy Wojska Polskiego, wieloletni delegat episkopatu Polski do spraw Polonii Wiesław Lechowicz.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama