Na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono laureatów nagrody dla osób i instytucji, które mogą poszczycić się największymi dokonaniami na polu promocji książek i wartości chrześcijańskich, katolickich, religijnych w mediach.
Festiwal „Chrześcijańskie Granie” to z kolei cykliczna impreza organizowana od ponad 10 lat przez fundację o tej samej nazwie. Najważniejszym celem projektu jest ewangelizacja poprzez popularyzację muzyki chrześcijańskiej. Aktywność ta koncentruje się zwłaszcza na dziele promocji młodych, dopiero debiutujących wykonawców. Wśród dotychczasowych laureatów tej inicjatywy są m.in.: zespół Love.Story z Magdaleną Frączek, StronaB, Soudaron, czy Iwona Janicka. Festiwal pełni rolę jednego z najważniejszych katalizatorów do rozwoju polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej.
- Przyznanie nagrody "Małego Feniksa 2022" przyjmujemy jako docenienie całej sceny muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Szczególnie tych wykonawców, którzy zaczynają swoją przygodę z muzyką chrześcijańską. Chcemy nagrodę dedykować wszystkim młodym artystom oraz mediom promującym od ponad 10 lat festiwal Chrześcijańskie Granie - mówią przedstawiciele Chrześcijańskiego Grania.
Katolicka Inicjatywa Kulturalna – Kołobrzeg jako stowarzyszenie istnieje od 2007 roku. U podstaw jego działalności dominuje świadomość potrzeby „pracy u podstaw” w dziedzinie ducha i budowania wspólnoty myśli, przekonań i wartości.
W swoim dorobku ma organizację ponad stu przedsięwzięć, również o zasięgu ogólnopolskim, które trwale wpisały się w zachodniopomorski pejzaż kulturalny, jak: Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada”, Dni Rotmistrza Pileckiego, misteria papieskie w rocznicę wyboru i śmierci św. Jana Pawła II, czy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Od 15 lat organizuje i promuje przedsięwzięcia artystyczne i kulturalne, które odwołują się do uniwersalnych i oczywistych wartości Prawdy, Dobra i Piękna, adresowanych do ludzi poszukujących autentycznych i szlachetnych wzruszeń.
W rozpoczynających się w czwartek Targach Książki weźmie udział ponad 140 wystawców z Polski. Zaprezentują ok. 10 tys. publikacji. Już po raz 27. Stowarzyszenie Wydawców Katolickich zaprasza wszystkich miłośników książek do udziału w prezentacji nowości wydawniczych i spotkań z ich autorami.
− Targi dają czytelnikom chwilę wytchnienia w ich ulubionym, wielokrotnie sprawdzonym towarzystwie: najciekawszych książek o tematyce religijnej. Mimo przedłużającej się tragedii wojny, która dotknęła Ukrainę udało się doprowadzić do obecności podczas targów kilku wydawnictw religijnych z tego kraju. Cieszę się niezmiernie, że polscy i ukraińscy czytelnicy będą mogli spotkać się w jednym miejscu i wzajemnie poznawać swoją kulturę, koncentrując się na łączących nas więziach religijnych, kulturowych i społecznych – zaprasza ks. Roman Szpakowski SDB, dyrektor Targów Wydawców Katolickich.