Nowy numer 48/2022 Archiwum

Targi Wydawców Katolickich już wkrótce. Znamy laureatów Małego Feniksa

Na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono laureatów nagrody dla osób i instytucji, które mogą poszczycić się największymi dokonaniami na polu promocji książek i wartości chrześcijańskich, katolickich, religijnych w mediach. 

Rycerz Niepokalanej, Panda TV, Festiwal Chrześcijańskie Granie oraz Katolicka Inicjatywa Kulturalna Kołobrzeg - to laureaci Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Mały Feniks, ogłoszeni podczas konferencji prasowej na Zamku Królewskim w Warszawie. Od czwartku do niedzieli w Arkadach Kubackiego odbywać się będą XXVII Targi Wydawców Katolickich.

„Rycerz Niepokalanej”, najstarszy katolicki tytuł prasowy w Polsce, obchodził w tym roku jubileusz 100. rocznicy ukazania się pierwszego numeru. Periodyk, którego pierwszym redaktorem naczelnym był święty o. Maksymilian Kolbe, pełnił misję pogłębiania i umacniania wiary na rzecz kolejnych pokoleń Polaków. Największy rozkwit miesięcznika przypadł na lata 30. XX wieku, kiedy nakład pisma dochodził do poziomu 800 tys. egz. W okresie PRL „Rycerz Niepokalanej” zniknął na blisko 30 lat. Powrócił w 1981 r. i w kolejnych latach odegrał istotną rolę w procesie zmian polityczno-społecznych, których finałem były zmiany ustrojowe roku 1989. Współcześnie „Rycerz Niepokalanej” za pośrednictwem prostego, bezpośredniego przekazu kształtuje sumienia, wychowuje – ukazuje miłość i potęgę Maryi. Jednocześnie w prostych słowach nieustannie pobudza do ufności Bogu przez Niepokalaną.

PandaTV to akademicka telewizja internetowa funkcjonująca w ramach działań realizowanych przez Uniwersyteckie Centrum Badań Wolności Religijnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zespół PandaTV.pl to entuzjaści i pasjonaci, dla których video w internecie nie ma tajemnic. Telewizja stanowi odważną odpowiedź na znaki i wyzwania dzisiejszych czasów – na dynamicznie rosnącą potrzebę istnienia i promowania dobrych wartości w cyberprzestrzeni, za pośrednictwem szybko postępującej dominacji mediów społecznościowych i dynamicznie rozwijających się  mediów lokalnych. PandaTV odważnie podbija świat mediów elektronicznych, które nie mają dla niej żadnych tajemnic.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy