W Mińsku król podróżował na wielbłądzie

Tomasz Gołąb Tomasz Gołąb

publikacja 07.01.2018 08:14

W kolorowym pochodzie z kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny do kościoła św. Antoniego nie mogło zabraknąć mędrców.

W Mińsku król podróżował na wielbłądzie Paweł Drzewiński

W uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Mińska Mazowieckiego przeszedł po raz czwarty w historii radosny Orszak Trzech Króli. Wyruszył po Mszy św. o 12.30 z kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny do kościoła św. Antoniego. W kolorowym pochodzie nie mogło zabraknąć mędrców, z których jeden jechał na... wielbłądzie. W role królów i Świętej Rodziny wcielili się: Robert Ślusarczyk, Parfait Mpelo, Adam Laskowski, państwo Mnoka oraz Michał i Małgosia Ekner.

- Dziękujemy za liczny udział wszystkich parafian, a szczególnie rodzin z dziećmi. Za każdym razem to okazja do dania świadectwa naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na misje święte - mówi ks. prałat Jerzy Mackiewicz, proboszcz mińskiej parafii.

W organizację orszaku włączyli się: Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim, proboszcz par. św. Antoniego z Padwy – ks. Janusz Kopczyński wraz z wikariuszami, proboszcz par. NNMP w Mińsku Mazowieckim Jerzy Mackiewicz z wikariuszami, ministranci i lektorzy z obu parafii, Wspólnota Ruchu Światło–Życie, Fundacja Dziękujemy za Wolność (pomysłodawcy Orszaku w Mińsku Mazowieckim), Komenda Powiatowa Policji i Ochotnicza Straż Pożarna w Mińsku Mazowieckim, Towarzystwo Przyjaciół 7 Pułku Ułanów Lubelskich, Zenon Duszczyk, harcerze ZHR i ZHP, Oddział Caritas w Mińsku Mazowieckim, loretanki oraz cyrk Arena i Ośrodek Rekreacji Konnej „Kucykowa Zagroda”, który wypożyczył zwierzęta.

- Największe podziękowania należą się wszystkim mieszkańcom Mińska Mazowieckiego, którzy tak licznie przybyli na czwarty Orszak Trzech Króli, aby podążyć za Królami ze Wschodu i oddać pokłon Jezusowi. Ogromnie się cieszymy, że za naszym przykładem orszaki zorganizowano również w okolicznych gminach - Halinowie i Cegłowie. Już dziś serdecznie wszystkich zapraszamy na Orszak 2019. Na piątą edycję przygotowujemy kolejne niespodzianki - podsumowuje Adam Zawadzki z Fundacji Dziękujemy za Wolność.

Po raz pierwszy w Mińsku Mazowieckim orszak przeszedł w 2015 r. Wówczas przyciągnął około 2 tysiące mieszkańców w różnym wieku, którzy w radosnej atmosferze ruszyli do stajenki w Szkołach Salezjańskich, aby pokłonić się nowo narodzonemu Zbawicielowi. W tym roku uczestników było jeszcze więcej.

Czytaj także:

Zobacz galerie naszych Czytelników: