Nowy numer 32/2020 Archiwum
 • Anonim (konto usunięte)
  12.12.2019 08:24
  Takie dwie rady dla młodych małżonków.
  Po pierwsze żyjecie swoim życiem. Więc głosy z zewnątrz (mamy, taty, teściowej, księdza, spowiednika, terapeuty, przyjaciółki, kolegi etc.) są tylko głosami doradczymi. Decyzja i odpowiedzialność za nią jest wyłącznie wasza. W świecie, gdzie wielu "lepiej wie" od was co dla was jest dobre pierwszą wspólną umiejętnością winna być asertywność małżonków w stosunku do otoczenia.
  Dla przykładu - to że jakaś para uważana za jakiś guru coś powie, nie oznacza nigdy, że trzeba we ich pomysłu żyć.

  A rada druga - kryzys jest częścią całego małżeństwa. Trzeba umieć z nim żyć. A to dziś trudne, bo nadopiekuńczy rodzice pozbawiają często swe dzieci umiejętności radzenia sobie z kryzysami. I tego każde małżeństwo musi się uczyć już w dorosłym życiu. Jako wierzący mamy natomiast o tyle łatwiej ze wierzymy, iż Bóg nam pomoże i Bóg nam pomaga. Zawsze.
  doceń 8
 • B.
  15.12.2019 11:26
  Święta racja. Ta moda na dawanie świadectw to nieporozumienie. Pięć lat po ślubie i eksperci. Trzeba rozmawiać ze sobą nawzajem, a nie słuchać innych.
  doceń 3
 • marbie
  16.12.2019 08:39
  Sprawdzone przez dopiero 15 lat: nie mamy radykalnego podziału obowiązków, każdy wolny czas spędzamy ze sobą, sporą część także z dziećmi. Wspieramy się na wzajem, nigdy nie występujemy jedno przeciw drugiemu, wspólnie rozwijamy wiarę w Pana Boga. Staramy się wychodzić ze sobą na randki jak od początku. Nie okłamujemy się.
  doceń 3
 • ZawiszaCzarny
  17.12.2019 11:01
  Drodzy małżonkowie, zdecydowanie słuchajcie Państwa Gomułków, wiedzą o czym mówią :-) i żyją tak jak mówią. Tylko świadectwo zmienia rzeczywistość, a nie czcze gadanie/pisanie jak wyżej ;-)
  • Anonim (konto usunięte)
   17.12.2019 11:50
   Niema dwóch identycznych małżeństw i to co działa i pomaga w jednym może szkodzić w innym. A Już najgorszym co można zrobić, to zamiast razem żona z mężem budować małżeństwo zacząć wyręczać sie ekspertami lub co częściej "ekspertami".
   doceń 3
  • marbie
   18.12.2019 07:57
   Dla Ciebie "czcze gadanie", dla mnie życie w szczęściu.
   doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zobacz także

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy