Bankier, a przyzwoity człowiek. Więcej, bankier, który uratował miliony ludzi. A uratował ich nie dlatego, że rozdał im grube miliardy dolarów, ale dlatego, że zarabiał na nich.
Dzisiaj zaczynamy od krańców wszechświata, o ile wszechświat ma w ogóle jakiś kraniec. I stopniowo zmierzamy do naszego domu, czyli do Ziemi.
Czy do prowadzenia biznesu – oprócz pomysłu, pracowitości, jakiegoś kapitału na początek – potrzebny jest także heroizm? Czy heroizm w ogóle może mieć coś wspólnego z biznesem?
Poznałem kiedyś miłego, kulturalnego człowieka, muzułmanina. Inteligentny, wykształcony, był znakomitym rozmówcą.
Jak rozmawiać z kimś, kto zamiast języka do wymiany myśli używa kamieni? Na uniwersytecie w Ratyzbonie Benedykt XVI mówił o islamie.
To nieprawda, że ludzie mają prawo wszystko wiedzieć – stanowczo mówi w wywiadzie dla „Gościa” ks. prof. Edward Staniek (str. 36). W świecie, który domaga się całej prawdy o wszystkim, brzmi to jak herezja. Ale herezją nie jest.
Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami bardzo dawno temu wydarzyła się niezwykła historia. Tak musi się zaczynać każda dobra bajka. No, trzeba jeszcze dodać i siedem lasów, za którymi rozgrywa się wzruszająca historia ze szczęśliwym zakończeniem.
Ot, i niespodzianka, przynajmniej dla mnie. Okazuje się, że Polska jest państwem laickim, w przeciwieństwie do wielu krajów Europy Zachodniej, które można nazwać sklerykalizowanymi.
Wydarzenia na Jasnej Górze w 1956 roku znam tylko ze wspomnień uczestników i opisów historyków Kościoła. Nie było mnie wtedy na świecie. Próbuję sobie wyobrazić, jak kilkusettysięczny tłum przed jasnogórskim szczytem jednym głosem woła: „Królowo Polski, przyrzekamy!”.
Co roku wrześniowa ramówka telewizji wzbudza duże emocje. Niektóre programy zostają zlikwidowane, pojawiają się w zamian nowe. Tym razem zmiany są większe i bardziej spektakularne niż zwykle. Informujemy o nich na str. 14–15.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.