Nowy numer 7/2019 Archiwum

Pierwsi mieszkańcy wrócili do kamienicy

Trzy osoby wróciły już do ewakuowanego z powodu osunięcia się ziemi budynku przy ul. Marszałkowskiej. W mieszkaniach wciąż nie ma ogrzewania i nie jest podłączony gaz.

Do jednej z trzech klatek kamienicy przy ul. Marszałkowskiej mieszkańcy mogli wrócić już w sobotę. Jednak cztery osoby, które w weekend zdecydowały się na powrót, ostatecznie z tego zrezygnowały. Mieszkania w dwóch pozostałych klatkach będą mogły być zasiedlone w weekend, po zagęszczeniu gruntu pod budynkiem. W hotelu "Metropol" przebywają 34 osoby.

W budynku wciąż nie ma centralnego ogrzewania i gazu. Pracujemy, by jak najszybciej podłączyć gaz i ogrzewanie, ale być może uda się to zrobić dopiero dziś powiedziała Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika stołecznego Ratusza.

Dwa budynki przy ul. Świętokrzyskiej ewakuowano w piątek rano, w związku z osunięciem się ziemi w pobliżu budowy II linii metra. Budynek mieszkalny opuściło ok. 100 osób. Z pobliskich biurowców także ewakuowano pracowników. Do swojej pracy mogli wrócić dopiero w poniedziałek rano.

Czytaj także:

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL