Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pierwsi mieszkańcy wrócili do kamienicy

Trzy osoby wróciły już do ewakuowanego z powodu osunięcia się ziemi budynku przy ul. Marszałkowskiej. W mieszkaniach wciąż nie ma ogrzewania i nie jest podłączony gaz.

Do jednej z trzech klatek kamienicy przy ul. Marszałkowskiej mieszkańcy mogli wrócić już w sobotę. Jednak cztery osoby, które w weekend zdecydowały się na powrót, ostatecznie z tego zrezygnowały. Mieszkania w dwóch pozostałych klatkach będą mogły być zasiedlone w weekend, po zagęszczeniu gruntu pod budynkiem. W hotelu "Metropol" przebywają 34 osoby.

W budynku wciąż nie ma centralnego ogrzewania i gazu. Pracujemy, by jak najszybciej podłączyć gaz i ogrzewanie, ale być może uda się to zrobić dopiero dziś powiedziała Agnieszka Kłąb, zastępca rzecznika stołecznego Ratusza.

Dwa budynki przy ul. Świętokrzyskiej ewakuowano w piątek rano, w związku z osunięciem się ziemi w pobliżu budowy II linii metra. Budynek mieszkalny opuściło ok. 100 osób. Z pobliskich biurowców także ewakuowano pracowników. Do swojej pracy mogli wrócić dopiero w poniedziałek rano.

Czytaj także:

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama