Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zmarł ks. Józef Michurski

Pogrzeb salezjanina odbędzie się 19 stycznia w bazylice na Szmulkach.

15 stycznia zmarł ks. Józef Michurski SDB. Miał 78 lat, z czego 58 przeżył w zgromadzeniu księży salezjanów. Ks. Michurski urodził się 19 marca 1937 r. w Żdżarach. Po nowicjacie odbytym w Czerwińsku n. Wisłą złożył pierwsze śluby zakonne 2 sierpnia 1957 r. Po studiach filozoficznych i teologicznych przyjął święcenia kapłańskie w Lądzie n. Wartą 12 lutego 1966 r.

Pracował w Debrznie, Wierzchowie Człuchowskim, Pile, Łodzi. Jako magister nowicjatu salezjańskiego wrócił do Czerwińska n. Wisłą na rok akademicki 1978/1979. Skierowany na studia z teologii duchowości do Rzymu, po ich ukończeniu kontynuował pracę w nowicjacie. Następnie skierowany został przez władzę zakonną do Woźniakowa, Głoskowa, Suwałk. W roku 1990 r. wrócił do Woźniakowa, gdzie był proboszczem i dziekanem dekanatu kutnowskiego. Od 1999 r. pracował przy bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 stycznia o godz. 10.30 w bazylice NSJ (ul. Kawęczyńska 53).

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

Nowy Numer 29/2018

22 lipca 2018

ks. Adam Pawlaszczyk

Punkt wyjścia

Pośród rozmaitych dociekań dotyczących współczesnego kryzysu wiary na czoło wysuwają się dwie interpretacje.

Więcej w Artykuł

Zapraszamy

Brak dostępnych wydarzeń.

Tylko w Gościu