Miał 80 lat, z których 41 przeżył w kapłaństwie.
Kuria warszawsko-praska poinformowała, że 14 sierpnia w godzinach wieczornych zmarł ks. prałat Witold Świeboda. Przebywał na turnusie rehabilitacyjnym w okolicach Zielonej Góry.
Ksiądz prałat Witold Świeboda pochodził z parafii św. Marcina w Jaworze (archidiecezja wrocławska). Urodził się 3 listopada 1935 roku w Szczepanowicach na Białorusi, w rodzinie Jana i Pauliny. Po ukończeniu Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Stefana Wyszyńskiego 16 czerwca 1974 roku.
Jako wikariusz pracował w parafiach: Wniebowzięcia NMP w Lubochni (diecezja łowicka), Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie, św. Stanisława BM w Siennicy, Wszystkich Świętych w Złakowie Kościelnym (diecezja łowicka), Wniebowzięcia NMP w Krośniewicach (diecezja łowicka), św. Józefa Oblubieńca w Warszawie-Ursusie, Świętej Rodziny na Zaciszu, Świętej Trójcy w Niegowie. Na tę ostatnią placówkę został skierowany z zadaniem tworzenia ośrodka duszpasterskiego w Lucynowie.
15 czerwca 1984 roku ks. Witold został administratorem, a 1 września 1986 roku proboszczem parafii św. Antoniego z Padwy w Lucynowie. Zorganizował życie parafialne tej wspólnoty, zbudował plebanię i świątynię. Funkcję pełnił do 29 sierpnia 2010 roku – od tego dnia był rezydentem parafii MB Loretańskiej na warszawskiej Pradze. W sierpniu 2014 roku zamieszkał u rodziny.
Przez bp. Kazimierza Romaniuka został odznaczony przywilejem rokiety i mantoletu 24 grudnia 1993 roku; 5 października 2000 roku został mianowany kanonikiem gremialnym Kapituły Kolegiackiej w Radzyminie.
Szczegóły pogrzebu na razie nie są znane.
Któż by się nie bał, o Panie, i nie uczcił Twojego imienia? (Ap 15,4)
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.