Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wyczynowe buty

- Potrzebowaliśmy pielgrzymów z drugiego końca świata, żeby zrobić coś razem - cieszą się młodzi z pruszkowskich parafii. I świętują rocznicę ŚDM.

Młodzi z 5 pruszkowskich parafii, które podczas Tygodnia w Diecezjach gościły grupę 500 Gwatemalczyków, przypomnieli atmosferę Światowych Dni Młodzieży. 22 lipca przy parafii św. Kazimierza w Pruszkowie pod hasłem: "Grill Chill" odbył się międzyparafialny piknik. Były integracyjne tańce, filmik o pielgrzymach z Gwatemali, pokaz zdjęć, grill i tort z logo ŚDM. I ważna refleksja.

- To, że poznaliśmy ludzi z innego kontynentu, to jedno, ale podczas Tygodnia w Diecezjach poznaliśmy siebie nawzajem i zrobiliśmy coś wspólnie. Dzięki temu między parafiami możemy dalej współpracować, wymieniać się doświadczeniami. "Grill Chill" jest tego przykładem - mówi Olimpia Małaśnicka, wolontariuszka.

Owoce Światowych Dni Młodzieży widać także w pruszkowskich parafiach. W parafii św. Józefa Oblubieńca NMP powstała młodzieżowa grupa "Młode Skrzydło", realizująca wezwanie papieża Franciszka do pełni życia, z kolei u św. Kazimierza młodzi utworzyli "Święty Chill" - grupę uwielbieniowo-ewangelizacyjną.

- Po ŚDM została grupa wolontariuszy, którzy angażują się w różne przedsięwzięcia parafialne, m.in. przygotowywanie świątecznych paczek, pomoc przy organizacji Dnia Chorych czy organizację ewangelizacyjnych koncertów. Dziś każda młoda osoba jest na wagę złota - cieszy się ks. Marian Mikołajczak, proboszcz parafii św. Kazimierza.

Wolontariusze podzielili się także osobistym doświadczeniem Światowych Dni Młodzieży. Kamil Wasiluk z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pruszkowie-Żbikowie na przyjazd gości z Gwatemali początkowo patrzył niechętnie. Teraz sam pakuje plecak i już za kilka dni wybiera się z rewizytą do Gwatemali.

- Ten wyjazd to spełnienie posłannictwa, które papież Franciszek przekazał podczas ŚDM, żeby wstać z kanapy i założyć wreszcie nowe buty. Zakładam wyczynowe i jadę. Wymagało to ode mnie kompletnej przemiany, przełamania się, otwarcia na nowych ludzi, odkopania marzeń o podróżowaniu... ŚDM był dla mnie bodźcem - wspomina.

Międzyparafialny piknik zakończył się wspólnym uwielbieniem. Wydarzenie zorganizowały grupa "Święty Chill", duszpasterstwo dzieci, młodzieży, studentów "Kuźnia Serca" oraz pruszkowskie parafie.

Czytaj także:

Galeria zdjęć:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama