Nowy numer 42/2019 Archiwum

"Duchowość dla Warszawy" - rusza kolejny cykl

O tym, jak czytać Pismo Święte, mowa będzie na pierwszym powakacyjnym spotkaniu, 25 października w Centralnej Bibliotece Rolniczej.

Gościem pierwszego z wykładów zorganizowanych przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie będzie ks. prof. Waldemar Chrostowski, biblista, wykładowca Pisma Świętego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, autor licznych publikacji, laureat Nagrody Ratzingera. Początek spotkania o godz. 19 przy Krakowskim Przedmieściu 66.

Cykl „Duchowość dla Warszawy”, pomyślany jako otwarte wykłady, zachęcające mieszkańców stolicy do rozwoju duchowego, ruszył dokładnie przed rokiem. Jak bardzo są potrzebne – pokazała frekwencja, która przewyższała możliwości sali w Bibliotece Rolniczej, a nawet korytarza. W październikowy wieczór ks. dr Krzysztof Grzywocz, kierownik duchowy, rekolekcjonista i wykładowca teologii duchowości na Wydziale Teologicznym w Opolu, mówił o depresji. Miał również poprowadzić wykład o znaczeniu snów, otwierający drugi cykl. Niestety w sierpniu tego roku zaginął w szwajcarskich Alpach.

W grudniu ub.r. Agnieszka Kozak, psycholog i wykładowca PWTW, oraz ks. dr Marek Dziewiecki, psycholog i rekolekcjonista, dyskutowali o komunikacji budującej bliskość. Podczas kolejnego wykładu, w marcu, o duchowości człowieka zniechęconego i zapracowanego mówił o. dr Józef Augustyn SJ, wykładowca teologii duchowości w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie, rekolekcjonista, kierownik duchowy i autor licznych książek. O rodzinach i kulturze, które hołubią niedojrzałych, roszczeniowych mężczyzn, rozmawiano podczas ostatniego przed wakacjami spotkania z udziałem: psychopedagog s. Anny Marii Pudełko AP, Jacka Pulikowskiego, wykładowcy Studium Rodziny, oraz terapeuty i filozofa Jacka Masłowskiego. Wszystkie spotkania i towarzyszące im dyskusje prowadziła s. dr Judyta Pudełko PDDM, która też będzie moderować nowy cykl.

Relacje z poprzednich spotkań:

Anioł ostatniego ratunku

Spotkanie z ks. Grzywoczem - GALERIA

Jak dbać o rozwój duchowy?

Niedojrzali, narcystyczni, roszczeniowi...

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL