O tym, jak czytać Pismo Święte, mowa będzie na pierwszym powakacyjnym spotkaniu, 25 października w Centralnej Bibliotece Rolniczej.
Gościem pierwszego z wykładów zorganizowanych przez Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie będzie ks. prof. Waldemar Chrostowski, biblista, wykładowca Pisma Świętego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, autor licznych publikacji, laureat Nagrody Ratzingera. Początek spotkania o godz. 19 przy Krakowskim Przedmieściu 66.
Cykl „Duchowość dla Warszawy”, pomyślany jako otwarte wykłady, zachęcające mieszkańców stolicy do rozwoju duchowego, ruszył dokładnie przed rokiem. Jak bardzo są potrzebne – pokazała frekwencja, która przewyższała możliwości sali w Bibliotece Rolniczej, a nawet korytarza. W październikowy wieczór ks. dr Krzysztof Grzywocz, kierownik duchowy, rekolekcjonista i wykładowca teologii duchowości na Wydziale Teologicznym w Opolu, mówił o depresji. Miał również poprowadzić wykład o znaczeniu snów, otwierający drugi cykl. Niestety w sierpniu tego roku zaginął w szwajcarskich Alpach.
W grudniu ub.r. Agnieszka Kozak, psycholog i wykładowca PWTW, oraz ks. dr Marek Dziewiecki, psycholog i rekolekcjonista, dyskutowali o komunikacji budującej bliskość. Podczas kolejnego wykładu, w marcu, o duchowości człowieka zniechęconego i zapracowanego mówił o. dr Józef Augustyn SJ, wykładowca teologii duchowości w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” w Krakowie, rekolekcjonista, kierownik duchowy i autor licznych książek. O rodzinach i kulturze, które hołubią niedojrzałych, roszczeniowych mężczyzn, rozmawiano podczas ostatniego przed wakacjami spotkania z udziałem: psychopedagog s. Anny Marii Pudełko AP, Jacka Pulikowskiego, wykładowcy Studium Rodziny, oraz terapeuty i filozofa Jacka Masłowskiego. Wszystkie spotkania i towarzyszące im dyskusje prowadziła s. dr Judyta Pudełko PDDM, która też będzie moderować nowy cykl.
Relacje z poprzednich spotkań: