Nowy numer 22/2020 Archiwum

"Gość Niedzielny" nagrodzony

W Galerii Porczyńskich odbyła się uroczystość wręczenia medali "Benemerenti in opere evangelizationis" osobom i instytucjom najbardziej zasłużonym dla misji. "Gość Niedzielny" został nagrodzony w kategorii "informacja medialna”.

Wydarzenie zorganizowane w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) zgromadziło przedstawicieli środowisk misyjnych w Polsce: przede wszystkim samych misjonarzy i misjonarki, osoby odpowiedzialne za formację misyjną w zgromadzeniach zakonnych, diecezjach i parafiach oraz delegację Papieskich Dzieł Misyjnych i Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

"Gość Niedzielny" został nagrodzony w kategorii "informacja medialna”. Nasz tygodnik od wielu lat informuje czytelników o najważniejszych wydarzeniach misyjnych, prezentuje pracę misjonarek i misjonarzy oraz uczestniczy w promowaniu działań na rzecz misji. Także na łamach "warszawskiego” Gościa.

W sierpniu informowaliśmy o akcji "Okulary dla Madagaskaru” - zbiórce okularów dla potrzebujących organizowaną przez parafię Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród parafian, a podobną akcję zorganizowała parafia na Ochocie ("Okulary dla Madagaskaru” >>).

Relacjonowaliśmy także otwarcie i poświęcenie nowego domu Stowarzyszenia Misji Afrykańskich w Borzęcinie Dużym, w którym do wyjazdu na misje na Czarny Ląd będą przygotowywać się świeccy i duchowni misjonarze ("Dla Afryki, z Afryką, o Afryce” >>).

Byliśmy także na wakacyjnym zjeździe misjonarzy, podczas którego swoim doświadczeniem misyjnym podzieliło się ponad 100 głosicieli Dobrej Nowiny ("Kościół w Polsce powinien angażować się misyjne” >>).

Pisaliśmy też o nietypowych przygotowaniach do wyjazdy misyjnego dwóch misjonarek, które w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator wyruszyły w okolice afrykańskiej Lusaki. Misjonarki zawiozą afrykańskim dzieciom własnoręcznie wydziergane pluszami ("Pluszaki na misje” >>).

Oprócz "Gościa Niedzielnego” w tej kategorii zostali nagrodzeni też: Dwumiesięcznik "Misyjne Drogi” i Wydawnictwo "Missio-Polonia”.

Więcej o nagrodzonych można przeczytać TU >>.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama