Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szkoła sióstr felicjanek w Marysinie Wawerskim. "Idziemy pod prąd"

Szóstki i wygrane olimpiady nie są najważniejsze. W szkole w Marysinie Wawerskim liczą się współpraca, wiara, prawda.

Rodzice, szukając informacji o szkołach, pytają głównie o poziom i liczbę lekcji języków obcych, bo z własnego doświadczenia wiedzą, że ta umiejętność otwiera na świat. W niepublicznej podstawówce w Marysinie Wawerskim języka angielskiego uczy się od pierwszej klasy, a w czwartej klasie dochodzą język niemiecki lub francuski.

Jednak jeszcze większą wagę przywiązuje się do poznawania języka ojczystego, kultywowania jego piękna i bogactwa. A także do znajomości historii, którą dzieci poznają już od pierwszej klasy. W szkole pielęgnowane są tradycje patriotyczne, obchodzi się historyczne rocznice, dni pamięci, ważne jest też poznawanie polskiej kultury.

- Pójścia „pod prąd” w wielu dziedzinach musi być coraz więcej, w imię ratowania człowieka i ojczyzny. I ta odwaga przynosi efekty. Nasi absolwenci opuszczają mury szkoły jako młodzi ludzie potrafiący samodzielnie i krytycznie ocenić rzeczywistość, mają swoje zdanie na wiele tematów i potrafią go bronić - mówi s. dyrektor. - I tę szkołę polubili, bo po latach przysyłają nam zaproszenia na ślub, przyprowadzają do niej swoje dzieci. Niektórzy są teraz u nas nauczycielami.


Szkoła Podstawowa Sióstr Felicjanek nr 28 im. bł. Marii Angeli Truszkowskiej

ul. Azaliowa 10, tel. 22 815 20 53, felicjanki.edu.pl.

W tym roku otworzy trzy kl. I, z których każda będzie liczyła 20-24 uczniów. 

Czesne: 550 zł, płatne przez 12 miesięcy. Wpisowe: 550 zł.

Możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę. Dokumenty rekrutacyjne przyjmowane są do 11 marca (opłata rekrutacyjna 50 zł). W ramach rekrutacji odbywa się rozmowa z rodzicami, z dzieckiem, badanie dziecka przez pedagoga pod kątem dojrzałości szkolnej oraz udział w lekcji hospitacyjnej. Lista przyjętych zostanie ogłoszono w kwietniu.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama