Nowy numer 21/2020 Archiwum

Ks. Pawlukiewicz pośmiertnie odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

Duchowny został doceniony za "wybitne osiągnięcia w pracy duszpasterskiej i działalności społecznej”.

Odznaczenie pośmiertnie nadał prezydent RP Andrzej Duda - poinformowała na stronie internetowej 25 marca kancelaria prezydenta RP.

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski został nadany ks. Piotrowi Pawlukiewiczowi, "duchownemu rzymskokatolickiemu, doktorowi teologii pastoralnej, duszpasterzowi akademickiemu i rekolekcjoniście, kaznodziei, prałatowi, duszpasterzowi parlamentarzystów polskich, autorowi książek i audiobooków o tematyce religijnej" za "wybitne osiągnięcia w pracy duszpasterskiej i działalności społecznej”.

Order Odrodzenia Polski to państwowe odznaczenie cywilne nadawane za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami. Jest drugim, po Orderze Orła Białego, najwyższym odznaczeniem państwowym.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama