Warszawski

Pokaż swoją szopkę - konkurs fotograficzny

Warszawski „Gość Niedzielny” i serwis warszawa.gosc.pl zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym na najpiękniejszą szopkę w archidiecezji warszawskiej i diecezji warszawsko-praskiej.

Udział może wziąć każdy, kto do 6 stycznia 2013 roku prześle zdjęcie szopki. Prace konkursowe oceniane będą przez użytkowników serwisu warszawa.gosc.pl i przez redakcję „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcie w formacie JPG, w wielkości nie większej niż 5 MB trzeba przesłać na adres warszawa@gosc.pl z dopiskiem w tytule wiadomości „Konkurs - szopki”. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Lista laureatów zostanie opublikowana na łamach warszawskiego „Gościa Niedzielnego” 13 stycznia 2013 r. i na stronie warszawa.gosc.pl 10 stycznia 2013 r.

« 1 »

Do wygrania

Nagrody książkowe

 

 

Kres i początek

Wielkie podsumowanie pontyfikatu Jana Pawła II.  Kiedy ukazał się Świadek nadziei, George Weigel przyrzekł Janowi Pawłowi II, że pewnego dnia dokończy opowieść o jego życiu. Kres i początek jest wypełnieniem tej złożonej Ojcu Świętemu obietnicy. To owoc dziesięcioletniej pracy autora, zamknięcie i uzupełnienie najlepszej biografii papieża.

 

 

 

 

 

Świadek nadziei

Biografia Jana Pawła II wysoko ceniona przez Watykan, powstała za aprobatą Papieża i przy jego współudziale. Monumentalne dzieło będące efektem pięciu lat wytężonej pracy badacza, oparte na rozmowach z przyjaciółmi i współpracownikami Ojca Świętego, wypowiedziach osobistości z kręgów religijnych, politycznych i artystycznych, a także na archiwalnych, po raz pierwszy udostępnionych przez Watykan tajnych dokumentach oraz prywatnej korespondencji Papieża. Książka jest już uważana za pozycję klasyczną.

 

 

 

Faustyna

Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył, że ta prosta, niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Gdy doświadczała ciemności, czuła, że Bóg ją opuścił, że została zupełnie sama. Gdy widziała Jezusa, rozmawiała z Nim. Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje - powiedział jej. Ale nie ułatwiał wykonania wielkiej misji. Jak miała tego dokonać?

 

 

 

 

 

Jezus z Nazaretu

Benedykt XVI domyka swój cykl książek o postaci i przesłaniu Jezusa. Tym razem Papież opowiada o najbardziej tajemniczym i najmniej znanym okresie Jego życia: narodzeniu i dzieciństwie. Pokazuje Jezusa, który przychodzi na świat w konkretnym miejscu, czasie i rodzinie. Stara się też odpowiedzieć na pytanie: co narodzenie Jezusa oznacza dla mnie?

 

 

 

 

 

Ufam

to opowieść o Świętej Faustynie największej mistyczce chrześcijańskiej XX wieku i o nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia najdynamiczniej rozwijającym się kulcie religijnym na świecie. Jest to w gruncie rzeczy historia miłosna niezmierzonej miłości Boga do człowieka oraz jej odwzajemnienia przez skromną polską siostrę zakonną.

 

 

 

Świadkowie tajemnicy

„Świadkowie Tajemnicy” to fascynująca opowieść będąca zapisem dziennikarskiego dochodzenia do prawdy o materialnych śladach pozostawionych przez Jezusa z Nazaretu.

 

Najnowszy numer

GN 28/2024

Dziś

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

Obdrapane serca

Z zachwytu nie mogłem się oprzeć, więc kliknąłem w reklamę przedstawiającą ścianę wypełnioną książkami. Książek było naprawdę dużo, całe metry, od podłogi po sufit, wszystkie poukładane równo na solidnych drewnianych półkach, kusiły powierzchownością i domyślnie zawartością.

Więcej w Artykuł

Tylko w Gościu