Nowy numer 42/2019 Archiwum

Bóg mody

Ruszyło mnie. I to bardzo. Nawet nie dlatego, że w kościele św. Augustyna na Nowolipkach został zorganizowany przez Macieja Zienia pokaz mody. Choć to też...

Bo w naszych świątyniach bywają puszczane filmy, odbywają się koncerty, konferencje, spotkania z zaproszonymi gośćmi czy wystawiane są teatralne sztuki. Najbardziej zabolało mnie, że jego organizatorzy zrobili z Bożego domu ewangeliczne targowisko. Dosadnie to zrozumiałam.

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus tak bardzo zdenerwował się, że z furią powywracał stoły bankierom i kupcom. I biczem ich przepędził. Dlaczego? Bo tak może się zachować tylko ktoś, kto... z pasją kocha. I w tym szale miłości nie pozwala, by koncert, film czy modowy pokaz stał się ważniejszy niż Ojciec, którego domem jest każda świątynia. Ta miłość Jezusa p-o-ż-e-r-a-ł-a.

Dlatego wszystko, co dzieje się w murach kościoła, ma oddać Jemu chwałę. I koncert, i wystawa, i inne artyzmy. Nawet jeśli - jak czytam w jednym z komentarzy - "na czas pokazu Najświętszy Sakrament zabrany był w bezpieczne miejsce".

A najgorsze wcale nie jest to, że ksiądz proboszcz na to pozwolił, że modelki przebierały się pod krucyfiksem i przed ołtarzem prezentowały stroje w rytm muzyki z filmu "Dziecko Rosemary". Najgorsza jest nieświadomość człowieka, który organizuje takie wydarzenia, który o swojej wewnętrznej przemianie i nowym spojrzeniu na modę mówi: "Ja będę prawdziwym projektantem i kreatorem rzeczywistości”.

Szatański majstersztyk. Bo komu, jak nie jemu, zależy na tym, by w miejsce prawdziwego Kreatora rzeczywistości człowieka postawić?

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Halcia z Kanady
  11.11.2013 15:57
  W Piątek w dniu śmierci Pana Jezusa po zamknięciu kościoła przeprowadzimy bezpośrednią transmisję z profanacji świątyni.
  Będziemy pod pretekstem rewii mody bezcześcić świątynię Pana, stroje liturgiczne, pokazywać stroje ala papieżyca i ala zakonnik... do tego wszystkiego będziemy puszczać muzykę z filmu satanistycznego Rosemary's Baby i inne utwory miłe szatanowi...
  W tym samym czasie odbędą się zsynchronizowane Msze satanistyczne w innym miejscu dokładnie jak to opisywał ks Malachi Martin w swej książce Dom Smagany Wiatrem, kiedy to doszło do profanacji Bazyliki Św Pawła za murami...
  Wstęp tylko za zaproszenieniami

  ---------------------

  Gdyby tak dokładnie szatan się objawił to może ks proboszcz by się zastanowił zanim by decyzję wydał! albo i nie,, kto tam ich wie...

  Ja widzę wyrażnie zaplanowany rytuał o podłożu satanistycznym, z muzyką z satanistycznego filmu Dziecko Rosemary
  Wszystko odbyło sie w skrytości w Piątek w nocy... wszystko podobnie jak w akcji opisanej w książce Dom Smagany Wiatrem....
  napisanej przez księdza Jezuitę Malachi Martina...
  tylko że teraz dla ostatniego bastionu stawiającego opór szatanowi tj dla Polski
  doceń 0
 • Aga
  11.11.2013 22:28
  Tak obrzydliwe, ze przestalam miec apetyt na caly dzien! Chcialo mi sie krzyczec ze zlosci, plakac z bolu i prosic Boga o przebaczenie, dla kazdego kto w to Spoliczkowanie Kosciola zostal zaangazowany.
  Sacrum zostalo sprofanowane. Demon odbieral swoj triumph. Piatkowe wspomnienie smierci Umilowanego zamienili na szatanski taniec.
  doceń 4
 • west
  12.11.2013 07:51
  Pomijając już wątpliwą postawę proboszcza tej parafii, który wyraził zgodę na mocno naciągana propozycję, wyobraźmy sobie teoretycznie nieco inną sytuacją.
  Oto przed pokazem mody, zorganizowanym oczywiście poza świątynią, odbywa się krótkie nabożeństwo...

  ... ale by się potem medialnie działo...
  doceń 2
 • tjz6
  12.11.2013 13:14
  Szczęka mi opadła po raz drugi. Po raz pierwszy jakiś czas temu przy zdjęciu ołtarza z dzikiem świeżo upolowanym, teraz to. Zupełnie nie wiem o co chodzi. Dlaczego znajdują się kapłani, którzy dopuszczają do takich sytuacji? I dlaczego dopuszczają? Czy są to prowokatorzy, którzy chcą ośmieszyć polski kościół, poniżyć Go?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL