Nowy numer 50/2018 Archiwum

Korony dla wareckiej Pani

Warka była niegdyś miastem królewskim. Od 20 maja będzie się chlubić tym, że czci koronowaną Maryję, która od 400 lat wyprasza w tym miejscu cuda.

Plan koronacji

od godz. 16 – otwarte sektory dla ok. 10 tys. uczestników

godz. 17 – „czuwanie z Maryją w Wieczerniku” prowadzą „Mocni w Duchu” i „Posłani”

godz. 18 - Msza św. koronacyjna, której będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, kazanie wygłosi bp Józef Zawitkowski. Oprawa: chóry ze wszystkich sąsiednich parafii oraz orkiestra „Moderato”

godz. 19.30 - procesja z obrazem do świątyni

godz. 21 - Apel Jasnogórski kończący Uroczystość.

21 maja w święto Matki Kościoła o godz. 18 uroczysta Msza św. i procesja z obrazem Matki Bożej na miejski rynek, gdzie nastąpi oddanie Warki pod opiekę Matki Bożej oraz modlitwa o urodzaje w sadach z błogosławieństwem gałązek z zalążkami owoców. Patronat nad uroczystościami objęli m.in. posłowie ziemi grójeckiej i wareckiej, a także władze województwa i przedstawiciele kilku ministerstw. Patronatem medialnym uroczystość objął „Gość Niedzielny”.

+ fot. archiwum rodzinne Honorata Szczepanik jest przekonana, że to Maryja pomogła jej wybudzić się z 21-dniowej śpiączki i szybko wrócić do zdrowia po rozległym zawale.

« 4 5 6 7 8 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy