Nowy numer 50/2018 Archiwum

Korony dla wareckiej Pani

Warka była niegdyś miastem królewskim. Od 20 maja będzie się chlubić tym, że czci koronowaną Maryję, która od 400 lat wyprasza w tym miejscu cuda.

Pochodzący z Warki ks. Jerzy Sikorowski, jak kapelan szpitala w Grójcu spotkał kiedyś wśród pacjentów żołnierza, który podczas II wojny światowej walczył o Przyczółek Warecko-Magnuszewski. Jego dowódca jemu przydzielił zadanie zburzenia kościoła, z którego ostrzeliwali okolicę Niemcy. W środku schronili się mieszkańcy Warki. Żaden z pocisków nie dosięgnął jednak wieży, a jeden eksplodował tuż przed lufą działa. Żołnierz zrozumiał, czemu się nie udało dopiero wówczas, gdy ks. Jerzy Sikorowski opowiedział mu o cudownym obrazie Matki Bożej Szkaplerznej, przy którym on wówczas modlił się z innymi.

- Tak się działo od roku 1626, kiedy sprowadzeni przez Katarzynę z Boglewic, Franciszkanie, przywieźli ze sobą piękny Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem. Tak się dzieje i dzisiaj, przed naszym Obrazem płynie modlitwa wielkiej wiary i miłości. Wszyscy przychodzący do naszego kościoła stwierdzają, że jest to szczególne miejsce – podkreśla ks. Grzegorz Krysztofik, który od chwili gdy 10 lat temu objął parafię, myślał o koronacji cudownego obrazu.

« 2 3 4 5 6 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy