Nowy numer 42/2018 Archiwum

Korony dla wareckiej Pani

Warka była niegdyś miastem królewskim. Od 20 maja będzie się chlubić tym, że czci koronowaną Maryję, która od 400 lat wyprasza w tym miejscu cuda.

Honorata Szczepanik wracała z rorat, przed ostatnim Bożym Narodzeniem. Przed domem zrobiło jej się słabo. Upadającą mamę w ostatniej chwili złapał syn. Pogotowie dotarło w 12 minut, a reanimacja zajęła następne 40. W szpitalu w Grójcu po rozległym zawale spędziła 21 dni w śpiączce. Lekarze zaprosili rodzinę, by pożegnała się z nestorką rodu i zaczęła szykować się na pogrzeb. Stawili się wieczorem, ale w wigilijny poranek serce seniorki zaczęło znowu bić. Lekarze mówią: święty cud. Bo przecież trzy rozruszniki wstawione, trzy udary przebyte i ten wiek… 80 lat.

Bali się, czy mózg będzie sprawny. A ona tak szybko zaczęła do siebie dochodzić. Nie mówiła, nie siadała nawet, a dziś, po czterech miesiącach krząta się jak dawniej, śmieje i prawnuków dogląda. Dzieci urodziła ośmioro, wnucząt dochowała się dziesięciorga, prawnucząt – na razie sześciorga.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy